Dragić blizu trojnemu dvojčku, zmaga Miamija, v Los Angelesu dvoboj velikanov iz Balkana

Košarkarji Miami Heat so v torek v Ligi NBA poskrbeli za zelo lepo presenečenje, in na domačem parketu premagali Houston Rocketse, s 109:103. Houstonu, eni izmed najboljših ekip v celotni ligi, ni pomagal niti James Harden, ki je vknjižil svoj 13. trojni dvojček sezone.

Moštvo Miami Heat je v sredo v American Airlines Areni, kjer je odigralo prvo tekmo po 1. januarju, pokazalo svoj celoten potencial in zablestelo proti tretji najboljši ekipi zahodne konference. Gonilna sila Miamija je bil naš Goran Dragić, ki se je z 21 točkami, osmimi skoki in osmimi podajami zelo približal trojnemu dvojčku. Dragić je še tretjič na sedmih tekmah v januarju dosegel vsaj 20 točk, odkar se je 3. januarja vrnil po poškodbi, pa Goran še ni dosegel manj, kot 16 točk.

Izkazali so se tudi Dragićevi soigralci, saj je kar šest igralcev Miamija doseglo vsaj 14 točk. Wayne Ellington jih je iz klopi prispeval 18, Dion Waiters jih je vknjižil 17, Tyler Johnson 14, James Johnson 15, Hassan Whiteside pa je k zmagi prispeval 14 točk in 15 skokov. Obiskovalci tekme v Miamiju so videli kar 15 izenačenj in 19 izmenjav v vodstvu. Tako so košarkarji Miamija še sredi zadnje četrtine zaostajali s točko razlike, nato pa tekmo obrnili v svojo korist z delnim izidom 20-5, s katerim so tudi zaključili dvoboj.

Kot že rečeno, je pri Houstonu blestel glavni kandidat za nagrado za najkoristnejšega košarkarja rednega dela sezone, James Harden. Dosegel je 40 točk, vknjižil pa še 12 skokov in 10 podaj. Za Hardena je bil to četrti trojni dvojček sezone, ob katerem je na tekmi dosegel vsaj 40 točk, tretji na zadnjih šestih tekmah. V povprečju Harden na zadnjih petih tekmah dosega 32,4 točke, 10,4 podaje in 9,4 skoke na tekmo.

V Staples Centru sta se med seboj udarili ekipi Los Angeles Lakers in Denver Nuggets, dvoboj pa je bil zanimiv tudi zaradi obračuna dveh mladih centrov iz področja nekdanje Jugoslavije. Zaigrali so sicer kar trije igralci iz področja nekdanje skupne države, in zanimivo je, da prav vsi igrajo na poziciji centra oziroma visokega igralca. Tako dres Denverja nosita Srb Nikola Jokić ter Bosanec Jusuf Nurkić, pri Jezernikih pa igra Hrvat Ivica Zubac.

Medtem, ko Nurkić ni prišel do prave priložnosti, in je na parketu preživel le osem minut, v tem času pa vknjižil tri točke in tri skoke, sta več priložnosti za igro dobila Jokić in Zubac. Slednji je v eni izmed najboljših predstav v svoji prvi sezoni v Ligi NBA, v 26 minutah igre dosegel 11 točk, zbral 13 skokov in podelil kar tri blokade. Eno izmed njih tudi Nikoli Jokiću, ki pa Zubacu ni ostal dolžan. Tako se je srbski reprezentant povsem približal svojemu osebnemu rekord v Ligi NBA, in tekmo zaključil z 29 točkami, vknjižil pa je še 15 skokov in tri blokade. Zmage sta se na koncu veselila Jokić in Nurkić, saj so Nuggetsi Lakerse ugnali s 127:122.

Liga NBA, redni del sezone, 17. 1.:

Chicago – DALLAS 98:99
(Butler 24 (12 podaj, 9 skokov), Lopez 21 (5 skokov); Barnes 20, Curry 18)

Brooklyn – TORONTO 109:119
(Lopez 28 (8 skokov), Hollis-Jefferson (8 skokov) in LeVert po 14; DeRozan 36 (11 skokov, 6 podaj), Joseph 33)

MIAMI – Houston 109:103
(Dragić 21 (8 skokov, 8 podaj), Ellington 18; Harden 40 (12 skokov, 10 podaj), Harrell 13)

SAN ANTONIO – Minnesota 122:114
(Leonard 34 (7 skokov, 5 podaj), Aldridge 29; Towns 27 (16 skokov), Rubio 21 (14 podaj))

LA Lakers – DENVER 121:127
(Williams 24 (7 podaj), Young 22; Jokić 29 (15 skokov), Barton 26 (8 podaj))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 37 minut, 21 točk (7/10 za dve, 1/5 za tri, 4/5 PM), 8 skokov, 8 podaj, 1 pridobljena in 6 izgubljenih žog.