Dragić 21 v koš Lakersov, Memphis uspešen v Houstonu (VIDEO)

V noči na četrtek so košarkarji Miami Heat, za katere je Goran Dragić vpisal 21 točk, 4 skoke in 6 podaj, s 100:94 ugnali La Lakers. Uspešen je bil tudi drugi Slovenec, saj se Memphis iz Houstona vrača z zmago, Beno Udrih pa je prispeval 4 točke.

Floridčani so do preobrata prišli v drugem polčasu, po tem ko so na glavni odmor odšli z zaostankom 5 točk. Vseeno se gostje iz Kalifornije niso predali, toda ko je Dragić dobre tri minute zadel trojko, domačini vodstva niso več izpustili iz rok. Miami je tako prvič po štirih mesecih na domačem parketu dobil dve tekmi zapored. S 27 zmagami in 33 porazi Heat držijo 7. mesto na vzhodu.

Navijače v Houstonu je v zadnji sekundi z metom po prodoru utišal Marc Gasol, ki je Grizlijem priboril še 43. zmago na 60 tekmah. S tem izkupičkom ostajajo na drugem mestu zahoda in skupno tretjem v ligi.

NBA, 5. marec

MIAMI HEAT – La Lakers 100:94
(Wade 25, G. Dragić 21, 4 skoki in 6 podaj v 36 minutah, Whiteside 18 in 25 skokov; Ellington in Davis po 14)

Houston Rockets – MEMPHIS GRIZZLIES 100:102
(Jones 21, Harden 18; Gasol 21, Conley 17, … Udrih 4 v 15 minutah)

INDIANA PACERS – New York Knicks 105:82
Orlando Magic – PHOENIX SUNS 100:105
BOSTON CELTICS – Utah Jazz 85:84
Brooklyn Nets – CHARLOTTE HORNETS 91:115
Toronto Raptors – CLEVELAND CAVALIERS 112:120
Minnesota Timberwolves – DENVER NUGGETS 85:100
NEW ORLEANS PELICANS – Detroit Pistons 88:85