Dončić brez besed

V torek je bil na sporedu prvi obračun sedmega kola Lige Nova KBM za prvaka. Helios je gostoval pri ljubljanski Iliriji in visoko zmagal. V sredo se bo Rogaška pomerila s Sixt Primorsko, Šentjur bo gostil Krko, Šenčur GGD se bo srečal s Petrol Olimpijo.

LIGA NOVA KBM ZA PRVAKA, 7. KOLO:
Ilirija – HELIOS SUNS 66:83 (21:21, 21:24, 11:27, 13:11)
Čučović 16 (6 skokov), Vončina 14, Nikolić 10 (7 skokov); Mahkovic 22, Brodnik 15 (7 skokov), Pelko 14 (5 skokov).

V dvoboju neposrednih tekmecev na prvenstveni lestvici je imel več težav s sestavo ekipo strateg Ilirije Saša Dončić, ki mu manjka kar nekaj ključnih igralcev, najbolj izrazita pa je morda odsotnost Žana Marka Šiška in Jasmina Hukića.

Odsotnost nekaterih zvezdnikov je najbolj do izraza prišla v drugi četrtini, ko so ilirijani povedli z 38:29, nato pa nerazumljivo popustili in gostje so z delnim izidom 16:2 prišli do prednosti +5, na menjavo strani pa odšli s tremi točkami naskoka.

Domžalčani so tekmo v svoj prid odločili v tretji četrtini, ko so popolnoma nadigrali Ljubljančane in v 27. minuti je po košu Jake Brodnika ter delnem izidu 18:3 na semaforju pisalo že 45:63. Ob zadnjem premoru je bila razlika še točko višja. V zadnjem delu so gostje rutinirano obdržali prednost.

Pri domačih je bil s 16 koši najbolj učinkovit Haris Čučović, dve manj je dosegel Luka Vončina. Pri zmagovalcih je z 22 koši izstopal Blaž Mahkovic, 15 jih je dosegel Jaka Brodnik in 14 Jure Pelko.

V 7. kolu Domžalčane že v soboto čaka gostovanje v Šentjurju, Ilirijane pa v nedeljo mestni obračun s Petrol Olimpijo.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Saša Dončić, trener Ilirije:
“Nimam komentarja.

Jovan Beader, trener Helios Suns:
Ob tej priliki bi najprej čestital trenerju Aljažu Belingarju in njegovim fantom za osvojitev naslova med fanti do 13 let. Danes smo zasluženo prišli do zmage, vendar nam je Ilirija to z manjkom treh pomembnih košarkarjev to močno olajšala. Na tem mestu jim želim hiter povratek na parket. Za razliko od prvega polčasa, smo se v drugem držali naših dogovorov, bili malo bolj agresivni, imeli kontrolo nad skokom in potem, ko smo tekmo v tretji četrtini le prelomili, prednost brez težav zadržali do konca.