V dvoboju tretjega proti petemu izboru na letošnjem NBA draftu se je bolj izkazal Luka Dončić, katerega 21 točk in 9 skokov na koncu ni zadoščalo za zmago Dallas Mavericksov na gostovanju pri Atlanti Hawks. Sokoli so zaostajali že za 26 točk, na koncu pa slavili zmago s 111:104. Miami je z Goranom Dragićem (13+5) nadigral New York Knickse (110:87).

Videopovzetek iz Atlante:

Košarkarji Dallasa obračuna bolje verjetno ne bi mogli pričeti. V prvi četrtini so zadeli praktično vse, najbolj razpoložena pa sta bila Wesley Matthews in Luka Dončić, ki je v uvodnih 6 minutah zbral kar 12 točk. Sredi druge četrtine so Telički povedli za 26 točk (25:51), kasneje pa se jim je vključno z Luko v napadu ustavilo.

Hawksi so v nadaljevanju zaigrali precej bolje v obrambi, v napadu pa je bil nezaustavljiv predvsem Kent Bazemore, ki je na koncu zbral kar 32 točk. Atlanta je lovila Maverickse, sredi zadnje četrtine pa jih po treh prostih metih Traeja Younga tudi ujela in prehitela (96:95). Tedaj je za novo vodstvo modrih zadel Dončić, a razigrani Sokoli, pri katerih je pomembno vlogo odigral tudi izkušeni Vince Carter, so bili v zaključku tekme bolj zbrani in prišli do 2. zmage.

Dragićevi prepričljivi

Tako kot so Mavericksi blesteli v 1. četrtini, so košarkarji Miamija navdušili v 3. delu tekme. Na domačem obračunu proti New York Knicksom je bil rezultat po prvem polčasu 47:45 v korist domačih, ki so nato v 3. četrtini zbrali kar 45 točk, ta del tekme dobili s 45:20 ter tekmo mirno pripeljali do konca. Goran Dragić je 13 točkam dodal še 5 skokov in 3 podaje.

Do prve zmage so se prebili Jezerniki, ki so na gostovanju ugnali Phoenix Sunse. Prvi strelec La Lakersov tokrat ni bil LeBron James, temveč Lance Stephenson, ki je 23 točkam dodal še 8 skokov in 8 podaj.

Liga NBA, 25.10.
Atlanta Hawks – Dallas Mavericks 111:104 (22:42, 26:16, 32:29, 31:17)
(Bazemore 32 + 7 podaj, Prince 24; Matthews 23, Dončić 21 + 9 skokov)

Miami Heat – New York Knicks 110:87 (16:27, 31:18, 45:20, 18:22)
(Whiteside 22 + 14 skokov, Richardson 21 + 8 skokov; Dotson 20 + 10 skokov, Hardaway Jr. 14)

Slovenca v Ligi NBA
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 34 minut, 21 točk (5/9 za dve točki, 2/9 za tri točke, 5/8 prosti meti), 9 skokov (vsi v obrambi), 2 podaji, 1 ukradena žoga, 1 blokada, 2 prejeti blokadi, 3 izgubljene žoge, 2 osebni napaki; +/- =  -12.

Goran Dragić (Miami Heat) – 28 minut, 13 točk (2/6 za dve točki, 2/3 za tri točke, 3/4 prosti meti), 5 skokov (vsi v obrambi), 3 podaje, 2 prejeti blokadi, 2 izgubljeni žogi, 2 osebni napaki; +/- = +26