Odlični Dončić (19+6) Dallas vodil do nove zmage

Dallas Mavericksi so se na tretji tekmi v novi sezoni prebili do druge zmage, velik del zaslug pa gre Luki Dončiću, ki je bil z 19 točkami in 6 podajami prvi podajalec in drugi strelec moštva. V Teksasu so tokrat s 115:109 padli Bullsi.

19-letni slovenski košarkarski as Luka Dončić je na tretji tekmi sezone dokazal, da izjemna predstava na drugem obračunu ni bila slučaj. Tokrat je prav Slovenec nosil največ zaslug, da so Telički proti Chicago Bullsem zabeležili še drugo zmago in tako nadaljevali niz neporaženosti na domačem terenu.

Tekmo so bolje odprli košarkarji Dallasa, kljub temu pa so večji druge in tretje četrtine v prednosti bili Biki. Še v 36. minuti je bil rezultat poravnan na 84:84, nato pa so domačini pripravili delni izid 7:0, povedli z 91:84, kasneje pa že tudi s 14 točkami prednosti (109:95). 25 sekund pred koncem je bila tekma pri rezultatu 111:106 spet odprta, upe Chicaga pa je nato pokopal Dončić, ki je gostom ukradel žogo in zadel za 113:106.

Liga NBA, 23.10.
Dallas Mavericks – Chicago Bulls 115:109 (31:28, 28:33, 29:23, 27:25)
(Matthews 20, Dončić 19 + 6 podaj; LaVine 34, Parker 20)

Slovenca v Ligi NBA
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 35 minut, 19 točk (4/6 za dve točki, 3/8 za tri točke, 2/2 prosti meti), 3 skoki (vsi v obrambi), 6 podaj, 1 pridobljena žoga, 3 izgubljene žoge, 3 osebne napake; +/- = 5

Goran Dragić (Miami Heat) – proti New York Knicks (četrtek, 25.10., 1.30)