Dominatna predstava Miamija za odličen uvod v končnico

Košarkarji Miami Heat so z dominantno predstavo in visoko zmago nad Charlotte Hornetsi (123:91) začeli svoje nastope v letošnji končnici Lige NBA. Vročica je vodila od začetka do konca tekme, največ s 34 točkami razlike, in v seriji prvega kroga končnice povedla z 1:0.

Goran Dragić, v končnici nastopa šele drugič, je tekmo začel v prvi peterki, in v 33 minutah dosegel devet točk, podelil pa 10 podaj, kar je njegov nov rekord končnice. Prejšnjega je postavil 25. maja 2010, ko se je s Phoenix Sunsi v konferenčnem finalu Zahoda boril z Los Angeles Lakersi. Miami je že v prvi četrtini postavil nov rekord franšize z 41 točkami, končnih 123 točk pa bo tudi vpisanih v klubske knjige rekordov, saj so presegli 121 točk, ki jih je Miami dosegel na zadnji tekmi finalne serije proti Oklahomi City Thunder leta 2012.

Pet igralcev Miamija je doseglo dvomestno število točk, največ, 31, pa jih je dosegel Luol Deng. Na svoji prvi tekmi končnice se je z 21 točkami in 11 skoki izkazal Hassan Whiteside, Dwyane Wade pa je k zmagi prispeval 16 točk. Pri Charlotteu je bil najboljši strelec Nicolas Batum. Druga tekma serije bo na sporedu v sredo.

Prvo zmago v letošnji končnici so na domačem parketu vknjižili prvi nosilci vzhodne konference, Cleveland Cavaliersi, ki so bili po preobratu v zadnji četrtini boljši od Detroit Pistonsov, s 106:101. Blestela je velika trojka Kyrie Irving-LeBron James-Kevin Love, ki je skupaj dosegla 81 točk, vknjižila pa še 24 skokov in 18 podaj.

Detroit se je odlično upiral skozi celotno srečanje, v zadnji četrtini celo s sedmimi točkami razlike. Toda Cavsi so zadnjih 10 minut tekme odigrali odlično, dosegli 30 točk, Pistonsi na drugi strani le 18, in tako vpisali prvo zmago v seriji. Irving je dosegel 31 točk, Love jih je dodal 28 s 13 skoki, James pa je poleg 22 točk zbral še 11 podaj. Detroit je že v prvem polčasu zadel kar 10 trojk, na koncu pa se je ustavil pri 15 zadetih. Kentavious Caldwell-Pope je dosegel 21, Marcus Morris pa 20 točk.

Z visoko zmago so končnico odprli San Antonio Spursi, ki so na prvi tekmi serije s 106:74 premagali Memphis Grizzliese. Memphis se je relativno dobro držal v igri do tretje četrtini, v kateri so Ostroge iz igre metale 68-odstotno, in dobile ta del igre s 33:14. Na koncu je San Antonio Memphisu zadal najvišji poraz v zgodovini te franšize. Kawhi Leonard je vknjižil 20 točk, LaMarcus Aldridge 17 in Tony Parker 15 s šestimi podajami.

Liga NBA, končnica, 1. krog:

VZHOD:

CLEVELAND (1) – Detroit (8) 106:101 (27:25, 26:33, 23:20, 30:23) [1:0]
(Irving 31 (6 podaj, 5 skokov), Love 28 (13 skokov); Caldwell-Pope 21, Morris 20 (5 podaj))

MIAMI (3) – Charlotte (6) 123:91 (42:22, 26:28, 30:24, 26:17) [1:0]
(Deng 31 (7 skokov), Whiteside 21 (11 skokov); Batum 24, Walker 19)

Goran Dragić (Miami Heat) – 33 minut, 9 točk (2/7 za dve, 0/1 za tri, 5/6 PM), 1 skok, 10 podaj, 1 pridobljena in 1 izgubljena žoga.

ZAHOD:

SAN ANTONIO (2) – Memphis (7) 106:74 (22:13, 26:24, 33:14, 25:23)
(Leonard 20, Aldridge 17; Carter 16, Stephenson 14)

LA CLIPPERS (4) – Portland (5) 117:95 (26:21, 24:21, 31:24, 34:29) [1:0]
(Paul 28 (11 podaj, 6 skokov), Griffin 19 (12 skokov, 6 podaj); Lillard 21 (8 podaj), Davis 16)

V oglatem oklepaju je zapisan rezultat serije v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.