Dominantna predstava Whitesidea in druga zaporedna zmaga Miamija

Košarkarji Miami Heat so očitno našli pot iz krize. Vročica je na domačem parketu zabeležila še drugo zaporedno zmago, s 95:89 je ugnala Indiano Pacerse. Goran Dragić je imel tokrat nekoliko slabši strelski večer, je pa vse breme nase prevzel Hassan Whiteside.

Center Miamija je v 34 minutah dosegel 26 točk in zbral kar 22 skokov. Za Whitesidea je to četrta tekma 20-20 v njegovi karieri. Iz klopi sta bila tokrat razigrana oba Johnsona – Tyler in Joe, ki sta skupaj dosegla 29 točk. Goran Dragić je v 35 minutah dosegel 11 točk, ob tem zadel štiri od 15 metov iz igre. Toda četudi Dragić ni bil pretirano strelsko razpoložen, je našel druge načine, kako pripevati k zmagi svojega moštva. Tako je vknjižil še šest podaj in pet skokov, dvakrat ukradel žogo, zadel pa je tudi polaganje, s katerim si je Miami dobre tri minute pred koncem priigral najvišjo prednost na tekmi (92:85).

Za zmago pa so morali košarkarji Vročice trepetati praktično do zadnjega, saj so naslednje točke dosegli šele 12,9 sekund pred koncem, ko je Josh Richardson z zabijanjem potrdil zmago. Igralci Indiane so v zadnjih dveh minutah igre zgrešili kar tri mete za tri točke, s katerimi bi lahko rezultat izenačili, skupno pa so v zadnji četrtini iz igre zadeli le pet od 18 metov. Paul George je za svojo ekipo dosegel 22 točk, Indiana pa je po dveh zaporednih zmagah prvič klonila.

Do zmage so na gostovanju prišli tudi Detroit Pistonsi, ki so le tri noči za tem, ko so klonili proti najslabši ekipi vzhodne konference, Philadelphii 76ersom, v sredo ugnali Dallas Maverickse (95:85), najslabše moštvo Zahoda. Reggie Jackson je dosegel 20 točk, Jon Leuer jih je iz klopi dodal 19, Andre Drummond pa je vknjižil 17 skokov, za 14. zmago Detroita v sezoni. Beno Udrih znova ni dobil priložnosti.

Še naprej pa se iz jame porazov ne morejo izkopati Los Angeles Lakersi. Na gostovanju v Brooklynu, so Netsi Jezernikom zadali že osmi zaporedni poraz (97:109). Najbolj razigran v dresu Brooklyna je bil hrvaški zvezdnik, Bojan Bogdanović, dosegel je 23 točk, Sean Kilpatrick pa je dodal 22 točk, za šele sedmo zmago Brooklyna v tej sezoni.

Liga NBA, redni del sezone, 14. 12.:

Philadelphia – TORONTO 114:123 (25:22, 29:38, 20:32, 40:31)
(Covington 26 (12 skokov), Okafor 17; DeRozan 31 (5 skokov), Lowry 20 (7 podaj))

WASHINGTON – Charlotte 109:106 (26:30, 23:24, 38:23, 22:29)
(Wall 25 (10 podaj, 6 skokov), Beal 20 (9 podaj); Batum 20 (8 podaj, 5 skokov), Zeller 18)

Orlando – LA CLIPPERS 108:113 (25:30, 26:30, 36:27, 21:26)
(Gordon 33 (7 skokov), Fournier 24 (8 podaj); Rivers 25, Griffin 23 (7 skokov))

MIAMI – Indiana 95:89 (20:21, 33:31, 25:27, 17:10)
(Whiteside 26 (22 skokov), Johnson 15 (5 skokov); George 22 (7 skokov), Miles 15)

BROOKLYN – LA Lakers 107:97 (27:30, 25:13, 23:33, 32:21)
(Bogdanović 23, Kilpatrick 22 (5 podaj); Williams 16, Young 14)

MEMPHIS – Cleveland 93:85 (28:16, 19:20, 27:17, 19:32)
(Daniels 20, Gasol 17 (11 skokov); Jones 15, Felder 14)

HOUSTON – Sacramento 132:98 (36:25, 28:18, 38:24, 30:31)
(Anderson 22 (6 skokov), Dekker 19 (7 skokov); Temple 20, Tolliver 12 (10 skokov))

Dallas – DETROIT 85:95 (20:17, 23:26, 21:17, 21:35)
(Barnes 19 (5 skokov), Williams 16 (5 podaj); Jackson 20 (6 podaj), Leuer 19 (5 skokov))

UTAH – Oklahoma City 109:89 (26:21, 29:20, 25:27, 29:21)
(Hood 25, Hayward 17; Westbrook 27 (6 skokov, 5 podaj), Kanter 19)

SAN ANTONIO – Boston 108:101 (32:23, 24:24, 21:26, 31:28)
(Leonard 26 (6 podaj), Gasol 17 (13 skokov); Bradley 25 (10 skokov, 6 podaj), Crowder 15 (6 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 35 minut, 11 točk (4/13 za dve, 0/2 za tri, 3/4 PM), 5 skokov, 6 podaj, 2 pridobljeni in 5 izgubljenih žog.
Beno Udrih (Detroit Pistons) – ni igral.