DOKAŽITE ŠE ENKRAT, DA LAHKO IGRATE Z VSAKOMUR V EVROPI!

Slovensko reprezentanco deklet do 20 let ob 17.15 čaka nastop v osmini finala evropskega prvenstva. Slovenkam, ki so v skupini C zasedle prvo mesto, bodo nasproti stale reprezentantke Turčije, ki so bile v prvem delu zadnje v skupini D. Prenos tekme si bo mogoče ogledati na Facebook stran Košarkarske zveze Slovenije.

EP DU20, osmina finala, 12.7.
Slovenija – Turčija (17.15)

Slovenska reprezentanca deklet do 20 let se bo danes, po dnevu počitka, ob 17.15 pomerila s Turčijo v osmini finala evropskega prvenstva. Slovenske reprezentantke so prvi del prvenstva zaključile na prvem mestu lestvice skupine C, na treh tekmah pa so zabeležile zmagi proti Bosankam in Madžarkam, izgubile pa so proti Franciji. Reprezentanca Turčije je v skupini D zasedla zadnje mesto. Turkinje so skupinski del zaključile s porazoma proti Nizozemski in Rusiji ter v zadnjem kolu zmago proti Srbiji. Na lanskem evropskem prvenstvu so košarkarice Turčije zasedle 13. mesto. Turkinje so na prvenstvih leta 2012 in 2013 osvojile bronasto kolajno, kar je njihov največji uspeh.

V slovenski reprezentanci je na prvenstvu stare celine strelsko najbolj razpoložena Annamaria Prezelj, ki dosega v povprečju 20 točk na srečanje. Z naskokom najboljša strelka reprezentance Turčije pa je s povprečjem 14 točk Sevgi Uzun.

Zmagovalka srečanja med Slovenijo in Turčijo se bo v četrtfinalu evropskega prvenstva pomerila z zmagovalko dvoboja med Poljsko in Latvijo.

Izjava pred tekmo:

Damir Grgić, selektor slovenske reprezentance:
Dan odmora smo izkoristili, da se dobro regeneriramo in maksimalno pripravimo na današnji dvoboj s Turčijo. Vsekakor je turška reprezentanca, ki ima v svojih vrstah tudi igralko visoko preko dveh metrov, v zadnji tekmi pa je premagala Srbijo, na tej tekmi favorit. Prepričan sem, da proti Turčiji nismo brez možnosti in da z njimi lahko igramo. Smo optimistično razpoloženi in komaj čakamo, da se današnji dvoboj začne. Menim, da smo že v skupinskem delu dokazali, da v kolikor so glave na pravem mestu, lahko igramo z vsemi reprezentancami v Evropi.