Dobre predstave Vujačića, Dragića in Udriha, a poraza New Yorka in Miamija

V Ligi NBA so Miami Heat klonili prvič po štirih zaporednih zmagah. Za Vročico so bili v Houstonu usodni Rocketsi, ki so slavili zmago s 115:102. Rakete so prekinile niz treh zaporednih porazov.

Miami je izgubil, kljub temu, da je kar sedem igralcev doseglo dvomestno število točk, med njimi tudi Goran Dragić, ki se je ustavil pri 14 točkah, šestih podajah in štirih skokih. Dragić je bil hkrati edini igralec Heata, ki je na parketu preživel več kot tri minute, in je Miami z njim v igri tekmo dobival (+7). Vsestransko predstavo je prikazal tudi Beno Udrih, ki je v 25 minutah vknjižil štiri točke, pet podaj in štiri skoke.

Največ točk, 17, je pri Miamiju dosegel Luol Deng, 16 jih je dodal Dwyane Wade. Pri Houstonu je s 26 točkami in 14 podajami blestel James Harden. Še drugič na zadnjih osmih tekmah se je zgodilo, da je Harden zbral vsaj 14 podaj.

Pred začetkom zadnje četrtine je imel Houston v rokah prednost sedmih točk, po tem, ko so Rakete dosegle prvih šest točk tega dela igre, pa je semafor kazal 93:80. Večino drugega polčasa so Heat zaostajali z dvomestnim številom točk, dvomi o zmagovalcu pa so bili dokončno razblinjeni po delnem izidu 7:2, s katerim je Houston pet minut pred koncem tekme povedel s 104:89.

V krizi se nahajajo igralci New York Knicksov, ki so v Madison Square Gardenu izgubili še šestič na zadnjih sedmih tekmah. Boston Celticsi so jih v torek strli s 97:89, kljub novi odlični predstavi Saše Vujačića.

Mariborčan je na zadnjih tekmah odlični formi. Proti Bostonu je v 18 minutah igre dosegel 13 točk, in tako izenačil rekord sezone, ki ga je pred petimi dnevi postavil proti Torontu. V statistiko je dodal še tri skoke in eno podajo. Carmelo Anthony je bil najboljši strelec New Yorka, dosegel 16 točk in zbral 14 skokov, a zadel le štiri od 16 metov iz igre. Isaiah Thomas jih je pri Celticsih dosegel 20, z osmimi podajami.

Tekma je bila še v tretji četrtini izenačena na 64, nato pa so Celticsi ta del igre odlično zaključili in pred odločilnimi 12 minutami vodili s 70:65. Zadnjo četrtino so odprli s šestimi zaporednimi točkami in pobegnili na 76:65. Kratkohlačnikom je po trojki Arrona Afflala uspelo zaostanek sedem minut pred koncem zmanjšati na štiri točke (81:77), z dvema zaporednima zadetima metoma pa je odgovoril Evan Turner, Kelti so hitro znova pobegnili na prednost z dvomestnim številom točk, New Yorku pa je za preobrat zmanjkalo časa.

Na dobre stare čase je v Staples Centru spomnil Kobe Bryant, ki je v vsega 33 minutah dosegel 38 točk, temu dodal pet skokov in pet podaj, Los Angeles Lakersi pa so z zmago nad Minnesoto Timberwolvesi, s 119:115, prekinili niz desetih zaporednih porazov.

Bryant je zadel sedem od enajstih metov za tri točke, skupno pa deset od 21 metov iz igre. Natančen je bil tudi pri prostih metih, kjer je zadel enajst od dvanajstih metov. Prav Bryantov met, 26,4 sekunde pred koncem, je Jezernike oddaljil na 113:110, po tem, ko so se Timberwolvesi približali na vsega točko zaostanka. V končnici je bil Kobe natančen tudi pri prostih metih, v zadnjih 17 sekundah tekme jih je zadel vseh šest. Pri Volkovih mu je skušal slediti Andrew Wiggins, ki pa se je na koncu ustavil pri 30 točkah.

Liga NBA, redni del sezone, 2. 2.:

New York – BOSTON 89:97 (22:21, 25:24, 18:25, 24:27)
(Afflalo 18, Anthony 16 (14 skokov); Thomas 20 (8 podaj, 5 skokov), Crowder (5 skokov) in Zeller (10 skokov) po 16)

HOUSTON – Miami 115:102 (31:31, 29:24, 27:25, 28:22)
(Harden 26 (14 podaj), Smith 19; Deng 17 (8 skokov), Wade 16)

Phoenix – TORONTO 97:104 (32:28, 13:24, 26:26, 26:26)
(Morris 30 (11 skokov, 6 podaj), Booker 27 (5 skokov); Lowry 26, DeRozan 22)

PORTLAND – Milwaukee 107:95 (27:19, 29:30, 23:24, 28:22)
(McCollum 30 (6 podaj), Aminu 16 (5 skokov); Middleton 21 (8 skokov), Antetokounmpo 19 (8 skokov, 5 podaj))

LA LAKERS – Minnesota 119:115 (27:26, 39:26, 26:29, 27:34)
(Bryant 38 (5 skokov, 5 podaj), Williams 20; Wiggins 30 (5 skokov), Dieng 19 (6 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 33 minut, 14 točk (5/9 za dve, 1/3 za tri, 1/3 PM), 4 skoki, 6 podaj in 2 izgubljeni žogi.
Beno Udrih (Miami Heat) – 25 minut, 4 točke (2/3 za dve, 0/2 za tri), 4 skoki, 5 podaj in 1 izgubljena žoga.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 18 minut, 13 točk (2/5 za dve, 2/4 za tri, 3/3 PM), 3 skoki, 1 podaja, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.