Dirk Nowitzki s 40 točkami spomnil na stare čase

Dirk Nowitzki je v nedeljo proti Portland Trail Blazersom pokazal, da še ni za med staro šaro. Nemec je dosegel kar 40 točk, organizator igre Deron Williams je dodal 31 točk in kar 16 podaj, Dallas Mavericksi pa so po podaljšku odpravili Portland (132:120).

Mavsi so tekmo slabo začeli in že v prvi četrtini zaostajali z 11 točkami razlike, a se v nadaljevanju pobrali in že v drugem delu igre prešli v vodstvo. Podaljšek je 29,9 sekund pred koncem rednega dela s polaganjem izsilil Damian Lillard, s 26 točkami najboljši strelec Portlanda (8/26 iz igre), ob zvoku sirene pa je imel v svojih rokah tudi žogo za zmago, a je zgrešil trojko.

V podaljšku je najprej Williams zadel trojko, s katero je prelomil izenačenje, nato pa je Nowitzki dokončal delo z osmimi zaporednimi točkami, vsemi po podajah Williamsa. Pri Dallasu se je izkazal tudi novinec Salah Mejri, ki je tekmo začel na klopi, dosegel pa 13 točk, zbral 14 skokov in podelil šest blokad.

Košarkarji New York Knicksov so na domačem parketu gostili Sacramento Kingse in izgubili še sedmič na zadnjih desetih tekmah. Moštvo iz Kalifornije je bilo na krilih 24 točk in 20 skokov DeMarcusa Cousinsa boljše od Kratkohlačnikov z 88:80.

Cousins je dobil dvoboj s centrom New Yorka, Robinom Lopezom, ki je tekmo zaključil s 23 točkami in 20 skokov (rekord kariere), ob koncu prvega polčasa pa se je še nekoliko zapleten z varnostnikom, ki je po koncu druge četrtine prišel na igrišče Madison Square Gardena. Toda na koncu je bila pomembna zmaga.

Za New York, ki je igral brez Carmela Anthonyja, je Saša Vujačić tekmo znova začel v prvi peterki in v 13 minutah igre zgrešil vseh pet metov iz igre ter tako ostal brez točk. Kljub temu je Mariborčan vknjižil šest skokov in dve podaji. Po tem, ko je Vujačić 9. marca proti Phoenixu dosegel 23 točk in zadel kar šest od sedmih metov za tri točke, na zadnjih petih tekmah za tri točke meče le 2/18 (11,1-odstotno).

Liga NBA, redni del sezone, 20. 3.:

DALLAS – Portland 122:120* (25:36, 33:19, 32:27, 23:31, 19:7)
(Nowitzki 40 (8 skokov), Williams 31 (16 podaj); Lillard 26 (8 podaj), Crabbe 24 (5 skokov))
*Po podaljšku.

TORONTO – Orlando 105:100 (30:25, 23:30, 27:27, 25:18)
(DeRozan 25 (5 podaj), Scola 20 (8 skokov); Fournier in Oladipo (6 skokov) po 21)

Philadelphia – BOSTON 105:120 (16:28, 28:27, 35:33, 26:32)
(Landry 26 (8 skokov), Thompson 18; Thomas 26 (8 podaj, 6 skokov), Bradley 20)

NEW ORLEANS – LA Clippers 109:105 (21:24, 33:32, 24:16, 31:33)
(Holiday 22 (8 podaj), Cunningham 19 (6 skokov); Redick in Paul (13 podaj, 6 skokov) po 24)

Milwaukee – UTAH 85:94 (22:23, 19:19, 18:31, 26:21)
(Parker 19 (8 skokov), Middleton 13; Hayward 18, Lyles 14)

New York – SACRAMENTO 80:88 (12:28, 35:22, 18:19, 15:19)
(Lopez 23 (20 skokov), Grant 14; Cousins 24 (20 skokov), Gay 17)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Saša Vujačić (New York Knicks) – 13 minut (0/2 za dve, 0/3 za tri), 6 skokov, 2 podaji in 1 izgubljena žoga.