Dion Waiters, Goran Dragić in Miami Heat šokirali Golden State Warriorse!

Košarkarji Miami Heat po zelo slabi prvi polovici rednega dela sezone Lige NBA, na začetku druge polovice igrajo kot prerojeni! Tako je moštvo iz Floride zabeležilo še četrto zaporedno zmago, po tem, ko je s košem Diona Waitersa 0,6 sekund pred koncem tekme, šokiralo aktualne podprvake Lige NBA, Golden State Warriorse.

Miami Heat so zmagoslavno zaključili štiri tekme trajajoč niz domačih tekem. V American Airlines Areni niso poznali poraza, kot češnja na vrhu torte pa je prišla še zmaga nad Golden State Warriorsi, ki so v Miami prišli z nizom sedmih zaporednih zmag. Vročica je vknjižila svojo četrto zaporedno zmago, kljub vsemu pa imajo po 45 tekmah sezone, še vedno skromen izkupiček – 15 zmag in kar 30 porazov.

Tekmovalni ritem je ujel Dion Waiters, ki je še drugič zapored izenačil svoj strelski rekord kariere, s 33 točkami, ob tem pa tik pred zadnjim zvokom sirene prinesel Miami Heat zmago nad Bojevniki iz Oaklanda. Vročica je v zadnjih minutah tekme zapravila vodstvo desetih točk, rešil pa jo je prav Waiters, ki se je v Miami preselil pred začetkom te sezone. Ko je Kevin Durant dobrih 11 sekund pred koncem tekme rezultat izenačil, je Waiters prenesel žogo čez igrišče, in hladnokrvno zadel trojko za zmago.

Naš Goran Dragić ni uspel še na četrti zaporedni tekmi preseči meje 20 točk – tokrat se je ustavil pri 19 točkah, temu pa je dodal še pet podaj ter štiri skoke. Pri Golden Stateu je bil najboljši strelec Kevin Durant s 27 točkami, Klay Thompson je vknjižil 22 točk, Stephen Curry pa je bil z 21 točkami, 10 skoki in osmimi podajami blizu trojnemu dvojčku.

Prav presenečenje so v New Orleansu pripravili New Orleans Pelicansi, ki so na domačem parketu ugnali aktualne prvake, Cleveland Cavalierse, s 124:122, in to kljub odsotnosti prvega zvezdnika ekipe, Anthonyja Davisa. Njegovo mesto je odlično zapolnil Terrence Jones, s 36 točkami izenačil svoj osebni strelski rekord, hkrati pa zbral še 11 skokov. Svoje je dodal še Jrue Holiday, s 33 točkami ter 10 podajami, Cleveland pa je izgubil še petič na zadnjih sedmih tekmah.

Cavsom ni pomagala niti izjemna noč Kyrieja Irvinga, ki je v drugem polčasu dosegel kar 35 od svojih 49 točk. LeBron James je s 26 točkami, 12 podajami in 10 skoki vknjižil trojni dvojček, a v zadnjih, odločilnih trenutkih tekme izgubil žogo, njegov met pa je enkrat blokiral tudi Terrence Jones. Moštvo Clevelanda je skoraj nadoknadilo 22 točk zaostanka, a na koncu so bili Pelicansi, ki so zadeli 16 metov za tri točke, enostavno predobri.

Svoje mojstrstvo je vnovič prikazal Russell Westbrook, in s še eno odlično predstavo pomagal Oklahomi City Thunder do zmage nad Utah Jazzi, s 97:95. Westbrook je tekmo zaključil z 38 točkami, 10 podajami in 10 skoki, s tem je vknjižil še svoj 22. trojni dvojček sezone, hkrati pa je zadel met za zmago, 1,4 sekunde pred koncem tekme. Oklahoma City je tako prekinila niz šestih zaporednih zmag Utaha, na klopi katerega sedi tudi selektor slovenske moške članske reprezentance, Igor Kokoškov. Najboljši strelec Utaha je bil Gordon Hayward s 17 točkami.

Liga NBA, redni del sezone, 23. 1.:

Charlotte – WASHINGTON 99:109
(Walker 21 (5 podaj), Belinelli 18; Wall 24 (7 podaj), Morris 23 (8 skokov))

Brooklyn – SAN ANTONIO 86:112
(Whitehead 19, Kilpatrick 17 (10 skokov); Mills 20, Aldridge 16 (9 skokov, 5 podaj))

Atlanta – LA CLIPPERS 105:115
(Bazemore 25, Schroder 21 (7 podaj, 6 skokov); Rivers 27 (6 podaj), Crawford 19)

MIAMI – Golden State 105:102
(Waiters 33 (5 skokov), Dragić 19 (5 podaj); Durant 27 (6 skokov), Thompson 22 (5 skokov))

Detroit – SACRAMENTO 104:109
(Jackson 18 (11 podaj), Leuer in Harris po 15; Cousins 22 (14 skokov, 6 podaj), Lawson 19 (6 podaj))

MILWAUKEE – Houston 127:114
(Antetokounmpo 31 (7 skokov), Parker 28 (8 skokov, 7 podaj); Harden 26 (12 podaj, 9 skokov, 11 izg. žog), Beverley 18)

NEW ORLEANS – Cleveland 124:122
(Jones 36 (11 skokov), Holiday 33 (10 podaj, 6 skokov); Irving 49, James 26 (12 podaj, 10 skokov))

Indiana – NEW YORK 103:109
(George 31 (7 skokov), Turner 22 (10 skokov); Anthony 26 (5 skokov), Rose 20 (6 podaj))

Utah – OKLAHOMA CITY 95:97
(Hayward 17 (6 skokov), Burks 13; Westbrook 38 (10 skokov, 10 podaj), Oladipo 18)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Goran Dragić (Miami Heat) – 36 minut, 19 točk (4/9 za dve, 1/5 za tri, 8/13 PM), 4 skoki, 5 podaj, 1 pridobljena in 4 izgubljene žoge.
Beno Udrih (Detroit Pistons) – ni igral.
Saša Vujačić (New York Knicks) – ni igral.