Diaw bo izpustil tekmo z aktualnimi prvaki

Boris Diaw - 113,4 kg

Iz tabora moštva San Antonio Supurs so sporočili, da francoski reprezentant Boris Diaw, zaradi poškodbe stegenske mišice ne bo nastopil na naslednjih treh gostujočih tekmah, kar pomeni, da bo izpustil tudi prvo od dveh tekem proti aktualnim prvakom iz Golden Statea.

Glavna kandidata za letošnji naslov prvaka sta se v letošnji sezoni dvakrat že srečala in si razdelila zmagi na domačem parketu. Na prvi gostujoči tekmi je Diaw ob visokem porazu s 90:120 na parketu preživel 17:49 minut, v tem času pa je dosegel le 5 točk (1/2 za dve točki, 0/1 za tri točke in 3/3 prosti meti, dodal pa je zgolj 1 asistenco in izgubil 2 žogi.
Dosti bolj je bil Francoz razpoložen ob domači zmagi s 87:79, na kateri je v 35:05 minutah dosegel 14 točk (6/7 za dve točki, 0/0 za tri točke in 2/2 prosti meti) in prispeval še 8 skokov, 2 asistenci in 1 ukradeno žogo.

Kakorkoli, odsotnost Diawa, ki letos v povprečju dosega 6.4 točke, 3.1 skoke in 2.3 asistence, v tem obračunu zagotovo ne bo nepomembna, naj bi bil pa Francoz nared za zadnjo medsebojno tekmo v rednem delu sezone, ki bo na sporedu že tri dni po prvem obračunu.