Detroit doma ne popušča – četrta zaporedna domača zmaga za Bate

Košarkarji Detroit Pistonsov še naprej ne popuščajo na začetku nove sezone Lige NBA. V domači dvorani so tako zabeležili že četrto zmago, na prav toliko tekmah, v soboto pa so v The Palace of Auburn Hills premagali Denver Nuggetse, s 103:86.

Dvorana The Palace of Auburn Hills na obrobju Detroita je še pred slabim desetletjem veljala za eno izmed najmanj gostoljubnih. Današnji Pistonsi skrbijo, da je tako tudi v tej sezoni. Za četrto zaporedno zmago na domačem parketu so Bati premagali Denver Nuggetse, s 103:86.

Vse štiri zmage, ki so jih košarkarji Detroita v tej sezoni zabeležili na domačem parketu, so bile z razliko, višjo od desetih točk. Na nobeni od teh tekem Bati niso zaostajali z več kot tremi točkami razlike. Po tem, ko so dosegli prvih deset točk na tekmi, tudi na dvoboju z Denverjem niso nikoli zaostajali. Po 36 minutah igre je bil rezultat 77:67 v korist Detroita, na začetku zadnje četrtine je sledil nov niz desetih zaporednih točk, in tekma je bila odločena.

Razigran je bil Andre Drummond, ki je 19 točkam dodal 20 skokov, Marcus Morris in Jon Leuer pa sta oba dosegla po 15 točk. Znova se je izkazal tudi naš Beno Udrih. Na parketu je preživel 20 minut, in v tem času vknjižil sedem točk, šest podaj in tri skoke.

V Atlanti sta se med seboj udarili domača ekipa Hawksov in Houston Rocketsi, to pa je pomenilo prvo srečanje med Jamesom Hardenom in Dwightom Howardom po tem, ko je ta poleti zapustil Rakete. Z dvignjeno glavo je parket v Atlanti zapustil Howard, saj so Hawksi slavili zmago s 112:97. Pri domačih so bili razpoloženi vsi igralci začetne peterke, saj jih je vseh pet doseglo mejo desetih točk. Za Houston je Harden dosege 30 točk in vknjižil še 12 podaj ter devet skokov.

Liga NBA, redni del sezone, 5. 11.:

OKLAHOMA CITY – Minnesota 112:92 (32:25, 27:28, 31:19, 22:20)
(Westbrook 28 (8 podaj, 6 skokov), Kanter 20 (10 skokov); Towns 33 (6 skokov), Muhammad 15)

Philadelphia – CLEVELAND 101:102 (19:34, 27:23, 34:25, 21:20)
(Embiid 22 (6 skokov), Ilyasova 21; James 25 (14 podaj, 8 skokov), Love 20 (11 skokov))

ORLANDO – Washington 88:86 (20:24, 20:26, 21:20, 27:16)
(Green 18 (5 skokov), Fournier 13; Morris 18 (8 skokov), Beal 15)

DETROIT – Denver 103:86 (29:12, 22:32, 26:23, 26:19)
(Drummond 19 (20 skokov), Morris (6 skokov) in Leuer po 15; Chandler 21 (9 skokov), Gallinari 16)

INDIANA – Chicago 111:94 (31:15, 31:28, 26:21, 23:30)
(Teague 21 (6 podaj), Miles 20; Butler in Portis (5 skokov) po 16, Lopez (7 skokov) in McDermott po 12)

ATLANTA – Houston 112:97 (30:30, 35:29, 28:25, 19:13)
(Millsap 23 (11 skokov), Bazemore in Howard (14 skokov) po 20; Harden 30 (12 podaj, 9 skokov), McDaniels 13)

MILWAUKEE – Sacramento 117:91 (34:24, 27:24, 29:15, 27:28)
(Teletović 22, Parker 19 (6 skokov); Temple 19, Cousins 15)

San Antonio – LA CLIPPERS 92:116 (24:39, 31:34, 17:16, 20:27)
(Aldirdge 19 (6 skokov), Leonard 14 (6 skokov); Griffin 28 (5 skokov), Crawford 16)

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2016/17):

Beno Udrih (Detroit Pistons) – 20 minut, 7 točk (2/4 za dve, 1/2 za tri), 3 skoki, 6 podaj in 2 izgubljeni žogi.