Desetinka sekunde ločila Tajfun do presenečenja v Stožicah

Pravo dramo pa je videlo 500 gledalcev v Stožicah, kjer je Union Olimpija v zadnjih trenutkih tekme z 78:74 ugnala Tajfuna. Sava Lešić je bil najboljši strelec tekme z 28 točkami, k temu je dodal še osem skokov, na drugi strani je Sandi Čebular dosegel 19 točk.

1205_uol_tajfun
Liga Nova KBM, četrtfinale, 1. tekma, 12.5.

UNION OLIMPIJA – Tajfun 78:74 (21:19, 16:20, 24:17, 17:18) (1:0 v zmagah)
(Lešić 28 (8 skokov), Robinson 18 (4 podaje); Čebular 19, Parker 13)

Zmajem je uspelo že videno – v zadnjih minutah so zapravili visoko prednost, čeprav so od 37. minute naprej po trojki Blaža Mahkovica povedli 75:63.

Gostje se niso predali – po košu Jacoba Parkerja so znižali na 76:74. Olimpija je zapravila še en napad, na drugi strani pa je Parkerja za desetinke sekunde prehitela ura, koša pa sodnik Saša Pukl ni priznal. Da bi zavrgel vse dvome, si je Pukl posnetek večkrat ogledal.

Lapornik je z dvema prostima metoma potrdil domačo zmago. Olimpija je prekinila serijo treh zaporednih porazov.