Derbi vodilnih Bojevnikom, poškodba Teodosića

Derbi vodilnih ekip zahodne konference so dobili branilci naslova iz Oaklanda. Za domačine iz Teksasa ni igral James Harden, za Bojevnike pa ne Kevin Durant. Draymond Green je dosegel trojnega dvojčka, najboljša strelca pri zmagovalcih pa sta bila ‘Splash Brothers’ – Steph Curry je dosegel 29 točk, Klay Thompson pa 28. Na drugi strani sta si enak točkovni izkupiček razdelila Gerald Green, ki odlično izkorišča odsotnost Jamesa Hardna, in Chris Paul.

Houston je po malce slabšem začetku vodil skozi celotno tekmo vse do začetka zadnje četrtine, ko je Golden state spreobrnil rezultat in proti koncu tekme prišel že do vodstva 14-ih točk. Zadnjo četrtino so prvaki dobili 31:24.

Tudi na drugi tekmi so gledalci videli izjemno veliko število košev, Oklahoma pa je v Los Angelesu premagala Clipperse. Podpobno kot Green je tudi Westbrook dosegel trojnega dvojčka, dosegel je 29 točk, 12 skokov in 11 asistenc. Paul George je dosegel 31 točk. Za domače je trojka Jordan (26), Williams (26) in Griffin (26) dosegla 76 točk.

Clippersi so v prvem polčasu vodili že za 13 točk, v drugem polčasu pa so bili razen kratkega obdobja na začetku obeh četrtin stalno v zaostanku, v zadnji četrtini je zaostanek znašal že 12 točk.

Tekmo je že v prvem polčasu zaradi poškodbe desnega stopala zaključil Miloš Teodosić. Kako resna je poškodba še ni znano.