Denver po zaslugi Gallinarija preživel 40 točk Lillarda

Košarkarji v Ligi NBA so v četrtek odigrali pet tekem rednega dela sezone. Zelo zanimivo je bilo v Koloradu, kjer so Denver Nuggetsi preživeli strelski izbruh Damiana Lillarda, in na krilih Danila Gallinarija premagali Portland Trail Blazerse, s 132:120.

Italijanski zvezdnik v dresu Denverja, Danilo Gallinari, je 20 od svojih 27 točk dosegel že v uvodnih dveh četrtinah, moštvo iz Kolorada pa si je predvsem po zaslugi odlične igre v prvih 24 minutah tekme, priborilo, šele deseto zmago v sezoni. Kar osem igralcev je pri Nuggetsih doseglo vsaj deset točk, med njimi tudi Srb Nikola Jokić, ki je tekmo zaključil s 13 točkami, petimi podajami in štirimi skoki. Reprezentant Bosne in Hercegovine ter nekdanji igralec Zlatoroga, Jusuf Nurkić, je tokrat na parketu preživel le pet minut, in vknjižil dve točki ter štiri skoke.

Pri Portlandu je znova blestel Damian Lillard, ki je dosegel 40 točk in zbral še 10 podaj. Prav Lillard je skušal v zadnji četrtini, v kateri je dosegel 14 točk, Portland približati, a zaostanek 25 točk iz prvega polčasa in 21 točk iz tretje četrtine, je bil enostavno previsok. CJ McCollum je dosegel 23 točk, Portland pa je izgubil pet od zadnjih šestih tekem.

S slabimi predstavami še naprej nadaljujejo Chicago Bullsi, ki so klonili na gostovanju pri Milwaukee Bucksih (97:108). Pri Jelenčkih je bil razigran duo Giannis Antetokounmpo, ki je dosegel 30 točk, in Jabari Parker, ki jih je k zmagi prispeval 28. Milwaukee je na začetku zadnje četrtine vodil s 24 točkami razlike, Chicago se je v sklepnih 12 minutah skušal približati, a je za preobrat zmanjkalo časa. Jimmy Butler je bil z 21 točkami najboljši strelec pri Bikih.