Dekleta U20 korak do obstanka

Slovenska izbrana vrsta deklet do 20 let je v soboto odigrala prvo izmed dveh tekem v boju za obstanek v elitni diviziji evropskega prvenstva. Slovenke so se na tekmi za razvrstitev od 13. do 16. mesta na EP pomerile s Slovaško in visoko zmagale s 84:57. Slovenske košarkarice čaka jutri zadnje in odločilno srečanje na EP za obstanek v A diviziji.

EP DU20, tekma za
razvrstitev od 13. – 16. mesta, 14.7.
Slovaška – SLOVENIJA 57:84 (17:28, 10:19, 17:17, 13:20)
Strelke za Slovenijo: Krošelj 26, Friškovec 18, Jesenšek in Goršič (7 skokov) po 12, Cvijanovič 9 (5 skokov), Špoljar 5, Pamić 2, Gabrijel, Dautović (5 skokov), Einfalt, Kozina Bubnič, Zoran.

Slovenska reprezentanca deklet do 20 let je predzadnje srečanje na evropskem prvenstvu začela v postavi Cvijanovič, Goršič, Krošelj, Friškovec in Dautović. Slovenke so bile v prve četrtini dobro strelsko razpoložene, saj so dosegle 28 točk, zadele pa so polovico metov iz igre. Dobro minuto pred koncem prvih desetih minut igre so slovenske košarkarice prvič povedle z dvomestno razliko (28:17) in s tem postavile tudi izid prve četrtine.

Varovanke Predrada Radovića so z odlično igro v drugi četrtini prednost vztrajno višale, nadaljevale so z odličnim metom iz igre. Izid prvega polčasa 47:27 je s trojko v zadnjih sekundah igre postavila Zala Friškovec, ki je že v prvih dvajsetih minutah dosegla 16 točk, Aleksandra Krošelj pa točko manj.

Slovenija v drugem polčasu ni ponovila napak iz tekme proti Poljski in je nadaljevala z visokim tempom igre. Evropske podprvakinje so ves čas držale nadzor nad igro in visoko prednost. Največ so Slovenke vodile za 27, na koncu so slavile zmago z izidom 84:57. Varovanke Predraga Radovića so bile boljše v skoku (49:38), Slovakinje so imele le 30-odstotni izkupiček meta iz igre, medtem ko so Slovenke zadele več kot polovico svojih metov.

V slovenski izbrani vrsti je bila strelsko najboljša Aleksandra Krošelj s 26 točkami, Zala Friškovec jih je dosegla 18, Nina Jesenšek in Teja Goršič (7 skokov) pa sta jih pristavili po 12.

Slovenija bo jutri odigrala tekmo za 13. mesto na evropskem prvenstvu, ki še vodi v obstanek v elitni diviziji evropskega prvenstva. Nasprotnice Slovenk bodo Rusinje, ki so jih slovenske košarkarice v skupinskem delu EP ugnale.

Izjava po tekmi:

Predrag Radović, selektor reprezentance deklet do 20 let:
Čestitke puncam za odlično predstavo na psihološko izredno zahtevni tekmi. Zasluženo smo zmagali. Sedaj je pomembno, da se spočijemo in dobro pripravimo na jutrišnje srečanje proti Rusiji.