De Colo (27) podaljšal niz CSKA-ja, dober odpor Budućnosti

Rubrika: Evroliga

Maccabi iz Tel-Aviva in podgoriška Budućnost tudi po drugi evroligaški tekmi v letošnji sezoni ostajata brez zmage. Izraelci niso našli načina, kako zaustaviti Nanda De Cola (27 točk) in še 6-ič zapored na domačem terenu klonili proti Moskovčanom. Alen Omić je ob porazu proti Darussafaki zbral 7 točk in 5 skokov. Jaka Blažič in Kevin Pangos poražena v Gran Canarii.

Moskovski CSKA v zadnjih letih postaja pravi trn v peti Izraelcem, ki v domači dvorani na zmago proti Rusom čakajo že od leta 2009. Tokrat so se Izreaelci za razliko od lanske sezone, ko so klonili s kar 73:93, gostom precej bolje upirali in pred zadnjo četrtino celo vodili z 68:67. Tedaj se je razpoloženemu Nandu de Coloju pridružil še Will Clyburn in rezultat obrnil v prid Rusov. Tekmo v Menori Mivtachim Areni je med drugim sodil tudi Milan Nedović.

Brez Slovenca ni šlo niti v Volkswagen Areni v Carigradu, kjer je Alen Omić še drugič v letošnji sezoni tekmo v dresu Budućnosti pričel v prvi peterki. Črnogorci so obračun pričeli odlično in prvo četrtino dobili s 25:14, v prednosti pa bili tudi v 36. minuti, ko je semafor prikazoval rezultat 59:60. V zaključku dvoboja je odgovornost prevzel in tekmo odločil Zanis Peiners, ki je bil s 15 točkami tudi najboljši strelec dvoboja.

Pravi drami so bili priča gledalci v Muenchnu, kjer je pravico delil tudi Sašo Petek. Domača ekipa je zaostajala tako ob polčasu kot tudi pred zadnjo četrtino, nato pa prišla do zmage. Panathinaikos je sicer imel napad za zmago, a je James Gist žogo izgubil.

Nič manj napeto kot v Nemčiji ni bilo niti v Gran Canarii, kjer je dolgo kazalo na zmago Barcelone. Katalonci so še dve minuti pred koncem vodili s +5 (77:82), nato bili v končnici premalo zbrani, met za zmago pa je zgrešil Kevin Pangos. Jaka Blažič je tokrat dobil le 4 minute. Tekmo je sodil Damir Javor.

Evroliga, 2. kolo, 16.10.
Darussafaka Tekfen – Budućnost VOLI 71:63 (14:25, 25:10, 14:14, 18:14)
(Pieners 15, Kidd 12; Gordić 11 in Clark po 11)

Maccabi FOX – CSKA 86:89 (22:24, 24:26, 22:17, 18:22)
(Caloiaro 21, Roll in Black po 15; De Colo 27 + 5 podaj, Hines 14)

Bayern – Panathinaikos OPAP 80:79 (20:20, 20:21, 16:16, 24:21)
(Đedović 19, Barthel 12; Langford 18, Mitoglou 10 + 6 skokov)

Herbalife Gran Canaria – FC Barcelona Lassa 87:86 (18:26, 26:18, 20:25, 23:17)
(Evans 19 + 5 podaj, Hannah 14; Kuric 24, Tomić 18 + 5 skokov)

17.10.
Anadolu Efes – Žalgiris (19.00)
Fenerbahče – Khimki (19.45)
KIROLBET Baskonia – Olympiacos (20.45)
AX Armani Exchange Olimpia – Real Madrid (20.45)

Slovenci v Evroligi
Jaka Blažič (FC Barcelona Lassa)

Alen Omić (Budućnost VOLI) – 18 minut, 7 točk (3/6 za dve točki, 1/2 prosti meti), 5 skokov (2 v napadu, 3 v obrambi), 1 podaja, 2 izubljeni žogi, 2 blokadi, 1 prejeta blokada, 2 osebni napaki, 4 izsiljene osebne napake; indeks 10.