Daneu: “Pri Krki bi lahko odigrali z večjo energijo”

(foto: slovenskenovice.si)

Slovensko čast je tokrat rešil Tajfun z zmago proti Metalcu iz Valjeva. Žal si te tekme nisem ogledal, zato pa sem si  ogledal obe preostali tekmi slovenskih predstavnikov, ki sta nas ponovno razočarala, pa ne zaradi poraza ampak predvsem zaradi same igre.

OlimpijaČe lahko Union Olimpiji še malce oprostim, ker imajo kar nekaj težav s poškodbami in ker so igrali proti Cedeviti, ki je trenutno v odlični formi, to težko rečem za Krko. Čeprav imajo tudi oni nekaj težav s poškodbami, bi lahko odigrali bolje. Predvsem z večjo energijo, kajti igrali so doma, povrh vsega pa so v zadnjih kolih nanizali kar nekaj zmag. Škoda, da niso izkoristili lepe priložnosti, da bi se vodilnim na lestvici približali samo na eno zmago. Žal so prepozno začeli igrati obrambo, kajti Sutjeska je v 28 minuti vodila za 14 točk, v 37 minuti pa je Krka povedla z rezultatom 56:53 in imela kar dva zaporedna napada, ki pa jih ni izkoristila, njihovo usodo pa je nato z dvema trojkama zapečatil Pavličević.

MegaV naslednjih dveh kolih Krko čakata dva neugodna nasprotnika, no saj kateri pa v letošnji sezoni ni, Cibona in Maga. Obe mladi, prva ima sicer nekaj pomoči izkušenejših igralcev, medtem ko ima Mega sedaj po odhodu Samardžiskega izključno mlade igralce, najstarejši je namreč Danilo Nikolić s 23 leti. Tudi njih sem si letos prvič ogledal. Ne bom rekel, da sem navdušen, ampak igrajo tako kot se od mlade ekipe pričakuje, z veliko energije ter z veliko napakami. Za razliko od prejšnjih sezon pa ta ekipa Mege igra tudi obrambo in to precej dobro. Letos imajo skoraj vse ekipe težave z oscilacijo v igri. To kolo je predvsem presenečenje poraz Crvene Zvezde doma proti Igokei, ki je odigrala slabo prvo četrtino, bila drugo in tretjo enakovreden nasprotnik, na koncu pa je bila v četrti četrtini neprimerno boljši nasprotnik in je zasluženo odnesla zmago iz Beograda.

Skratka, štiri ekipe so se na lestvice malo odlepile, vse ostale ekipe in če ne bo kakšnih drastičnih sprememb, bo tako skoraj zagotovo ostalo tudi do konca sezone. Za vsa ostala mesta pa se bo bil ogorčen boj. Upajmo, da bodo slovenska moštva v tem boju uspešna.