Koštomaj blestel proti Slovanu, Grubelič odločil, Terme Olimia edine v gosteh

Rubrika: Nižje slovenske lige

Zaključeno je deveto kolo 2. SKL, ki je bilo hkrati zadnje pred odmorom zaradi novoletnih praznikov in prihajajočega All-Starsa. Na šestih tekmah so zmago kar petkrat slavili domačini, edino zmago v gosteh pa so zabeležile Terme Olimia Podčetrtek, ki so premagale Parklje z 68:58.

Vse do zadnje četrtine je bila izenačena tekma na Ježici med domačimi Parklji in gostujočimi Termami Olimie Podčetrtek. Ljubljančani so praktično skozi celotno tekmo nadzorovali potek igre, v zadnjih minutah odločilne četrtine pa popustili, kar so Štajerci izkoristili in vknjižili sedmo zmago sezone.

Zagotovo najbolj napeto je bilo v Grosuplju, kjer sta domača ekipa in ECE Triglav v zadnjih 51 sekund tekme krenili poravnani na 63. Izenačenje je prelomil Jošt Peterca z zadetim prostim metom, v naslednjem napadu pa je Tjaž Rotar zgrešil met za tri točke. Sandi Grubelič je pobral skok, nad njim je bila storjena osebna napaka, ki jo je Grubelič kaznoval z dvema zadetima prostima metoma, in tako postavil tudi končni izid tekme, 66:63 v korist Grosuplja. Tri sekunde pred koncem je namreč Matej Luznar zgrešil met za izenačenje.

V zadnji četrtine je odpor Hrastnika strl tudi AKK Maribor Branik, ki je na domačem parketu slavil zmago z 71:62.

Visoki zmagi sta zabeležili moštvo Mesarije Prunk Sežane in ECE Celja. Sežančani so z 88:67 odpravili Kolpo iz Črnomlja, dvojni dvojček pa je v statistiko vpisal Gregor Jakhel Kolarevič z 21 točkami in 11 skoki. Celjani so z 88:62 premagali ljubljanski Slovan, dvojni dvojček pa je vknjižil tudi Tadej Koštomaj. Zbral je 19 točk in 11 podaj.

Na le podajo od trojnega dvojčka pa se je približal igralec Konjic, Tomaž Jereb, ki je svojemu moštvu pomagal do zmage nad Plamo Pur (71:57), z 20 točkami, kar 12 podajami in devetimi skoki. Ob tem je zadel vseh pet metov za dve točki, zadel je dva od šestih metov za tri, nezrešljiv pa je bila tudi na črti prostih metov (4/4). Odločilno razliko so si Konjičani priigrali v drugi četrtini, ki so jo dobili z 21:9, prednost pa med tekmo dvignili že na 17 točk.