Dallas z Dončićem najbolj vroče moštvo na zahodu

Telički nadaljujejo z izjemnimi predstavami. Proti Trail Blazersem so zabeležili že 9. zmago na zadnjih 11 tekmah, znova pa je blestel Luka Dončić, ki je tekmo končal pri 21 točakh, 9 skokih in 3 podajah. Goran Dragić je izpustil še eno tekmo.

Po uvodnih 12 tekmah v letošnji sezoni Lige NBA se je moštvo Dallasa s 3 zmagami in 8 porazi nahajalo ob dnu zahodne konference, precej lepši pa je pogled na lestvico mesec dni kasneje. Mavericksi so dobili naslednjih 8 domačih tekem, zabeležili pa tudi 2 zmagi na zadnjih 4 gostovanjih.

Tokrat je v Teksasu padel Portland, ki je vodil le v prvi četrtini. Zadnje vodstvo je Trail Blazersom pripadlo v 5. minuti, ko je bil rezultat 10:11, od tedaj naprej pa so prevladovali Telički. V drugi četrtini so gostom že ušli na 17 točk prednosti (60:43), v začetku zadnje četrtine pa povedli tudi za 19 (92:73). Znova je blestel Luka Dončić, katerega poškodba kolka kot vse kaže res ni bila hujše narave. Navdušil je tudi z izjemno pomembno trojko za 108:99 ter filigransko natančno podajo Dennisu Smithu Jr. preko celotnega igrišča.

Tretjo zaporedno zmago so na derbiju Floride lovili košarkarji Miamija, ki proti Orlandu niso bili uspešni. Vročica je zmago zapravila v 3. četrtini, ki se je končala z rezultatom 12:30. Goran Dragić je izpustil novo tekmo.

Liga NBA, 5.12.
Miami Heat – Orlando Magic 90:105 (25:27, 25:19, 12:30, 28:29)
Winslow 14, Olynyk 13; Gordon 20 in 13 skokov, Vućević (10 skokov) in Ross po 19.

Dallas Mavericks – Portland Trail Blazers 111:102 (34:20, 26:25, 27:28, 24:29)
(Dončić 21 in 9 skokov, Matthews 17; Lillard 33, McCollum 18)

Slovenca v Ligi NBA
Goran Dragić (Miami Heat) – zaradi poškodbe kolena ni igral.
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 31 minut, 21 točk (4/10 za dve, 2/4 za tri, 7/9 prosti meti), 9 skokov (2 v napadu), 3 podaje; +/- = +4.