Dallas stik s Pelikani držal le 14 minut, Lakersi boljsi od Spursov

Košarkarji Dallasa tudi v Smoothie King Centru niso uspeli izboljšati svojega izkupička na letošnjih gostovanjih. Na tujem terenu so na 11. srečanju zabeležili še 9. poraz. Tokrat so bili od Teličkov boljši Pelikani, ki so na krilih Anthonyja Davisa in Juliusa Randla slavili zmago s 132:106.

Dallas Mavericksi v letošnji sezoni odlično nastopajo na domačih tleh (10 zmag in 2 poraza), še naprej pa niso uspeli najti pravega ritma na gostovanjih. Tokrat so se New Orleans Pelicansom uspešno upirali 14 minut do rezultata 36:34, nato pa popustili in se že dve minuti kasneje znašli v zaostanku s 13 točkami razlike (49:36). Enak je bil zaostanek Teličkov v 6. minuti tretje četrtine (79:66), zatem pa se je razpoloženima Anthonyju Davisu in Juliusu Randlu pridružil še Cheick Diallo in prednost je ekspresno hitro narasla na 25 točk (92:67). Luka Dončić je tekmo končal pri 8 točkah, 4 skokih in 6 podajah.

Po gostovanju v New Orleansu se Dallas vrača v American Airlines Center, kjer bodo varovanci Ricka Carlisla odigrali naslednje tri tekme. Prva bo na sporedu v noči iz sobote na nedeljo, ko bodo Telički gostili Houston Rocketse.

Strelsko sta v tem večeru izstopala Paul George, ki je ob zmagi tesni zmagi Oklahome v Brooklynu prispeval 47 točk, razigran pa je bil tudi LeBron James, ki je Spursom nasul 42 točk.

Liga NBA, 6.12.
New Orleans Pelicans – Dallas Mavericks 132:106 (32:31, 37:22, 28:27, 35:26)
(Randle in Davis po 27; Barnes 16, Matthews 15)

Slovenca v Ligi NBA
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 22 minut, 8 točk (1/4 za dve, 1/4 za tri, 3/4 prosti meti), 4 skoki, 6 podaj; +/- = -8.

Goran Dragić (Miami Heat) – proti @Phoenix Suns, sobota, 8.12., 3.00.

Preostale tekme
Cleveland Cavaliers – Golden State Warriors 105:129 (25:31, 39:27, 22:37, 19:34)
(Sexton 21, Clarkson 17; Hood 15, Thompson 14 in 19 skokov)

Orlando Magic – Denver Nuggets 118:124* (28:31, 26:25, 32:32, 26:24) (6:12)
(Fournier 26, Vučević 24 in 15 skokov; Murray 31, Millsap 18)

Atlanta Hawks – Washington Wizards 117:131 (25:33, 24:39, 45:31, 23:28)
(Collins 26 in 14 skokov, Bazemore 22; Beal 36 in 9 podaj, Porter 20 in 11 skokov)

Brooklyn Nets – Oklahoma City Thunder 112:114 (26:24, 36:22, 31:29, 19:39)
(Crabbe 22, Harris 19; George 47 in 15 skokov, Westbrook 21, 17 podaj in 15 skokov)

Memphis Grizzlies – Los Angeles Clippers 96:86 (27:15, 24:27, 18:27, 27:17)