Slab zaključek tekme je bil tokrat v Memphisu usoden, da Dallasu ni uspelo priti do pete zaporedne zmage v Ligi NBA. Pri domačih sta blestela Mike Conley in Marc Gasol, pri Dallasu pa sta dvojni dvojček zabeležila DeAndre Jordan (17 točk in 20 skokov) ter svojega prvega tudi Luka Dončić, ki je tekmo končal pri 15 točkah in 10 skokih.

Tudi v Memphisu, kjer je do sedaj celo kožo na osmih tekmah odnesel le Utah Jazz, so bili košarkarji Dallasa celotno tekmo povsem enakovreden nasprotnik. Telički so v začetku zadnje četrtine še celo povedli 74:76, 5 minut pred koncem pa je bil rezultat poravnan na 84:84. Tedaj so domači uprizorili delni izid 10:0, ki je bil ključen, saj gostom nasprotnikov ni več uspelo ujeti.

27-ič se je zgodilo, da je nekdo od košarkarjev Dallasa zbral vsaj 17 točk in 20 skokov. To je tokrat uspelo DeAndru Jordanu, svoj prvi dvojni dvojček v Ligi NBA je uspel zabeležiti tudi Luka Dončić, ki je 15 točkam dodal še 10 skokov.

Še naprej z izjemnimi predstavami na domačih tleh nadaljuje Philadelphia, ki tudi po 9. odigrani tekmi ne pozna poraza. Znova je blestel Joel Embiid (33 točk in 17 skokov), padel pa je Phoenix. Sacramento Kingsi so presenetili Oklahomo, derbi večera med Milwaukeejem in Denverjem pa je predvsem po zaslugi vnovič odličnega Giannisa Antetokounmpa pripadel prvim.

Liga NBA, 20.11.
Memphis Grizzlies – Dallas Mavericks 98:88 (25:21, 28:28, 21:25, 24:14)
(Conley 25, 7 podaj in 5 skokov, Gasol 17 in 15 skokov; Smith 19 in 5 skokov, Jordan 17 in 20 skokov)

Slovenca v Ligi NBA
Luka Dončić (Dallas Mavericks) – 36 minut, 15 točk (3/11 za dve, 3/9 za tri), 10 skokov (1 v napadu), 3 podaje, 1 blokada, 1 prejeta blokada, 3 izgubljene žoge, 2 osebni napaki; +/- = +3.