Dallas po dveh podaljških in nori trojki Williamsa ob zvoku sirene strl Sacramento

V torek so bile v Ligi NBA odigrane le štiri tekme. Najbolj razburljivo je bilo v Dallasu, kjer so domači Mavericksi potrebovali kar dva podaljška in trojko ob zvoku sirene, da so strli odpor Sacramento Kingsov (117:116).

Tekmo je v podaljšek ob koncu rednega dela srečanja popeljal DeMarcus Cousins, ki je dosegel 35 točk in zbral 17 skokov, toda glavno besedo je imel na koncu drugega podaljška Deron Williams. Ta je najprej iz ritma vrgel Rudya Gaya, ki je ob poskusu blokade poletel mimo, nato pa ob zvoku sirene zadel trojko za zmago.

Mavsi so se še malo več kot minuto pred koncem zdeli v izgubljenem položaju, saj so zaostajali s 116:109, nato pa dosegli zadnji osem točk drugega podaljška. Williams je tekmo zaključil s 25 točkami, Dirk Nowitzki jih je dodal 23, pri Sacramentu pa je poleg Cousinsa, tudi Gay presegel mejo 30 točk (31).

Chicago Bullsi so znova na krilih Jimmyja Butlerja, ki je vknjižil 32 točk in deset podaj (največ v sezoni), zabeležili peto zaporedno zmago. V Vetrovnem mestu so v ponovitvi serije prvega kroga končnice minule sezone, premagali Milwaukee Buckse s 117:106. Pau Gasol je dodal 26 točk in 11 skokov, po treh tekmah odsotnosti zaradi bolečin v desni mečni mišice pa se je vrnil Derrick Rose in dosegel 16 točk. Pri Milwaukeeju je Khris Middletom dosegel 26 točk.

Biki so v prvem polčasu iz igre metali 61-odstotno in po uvodnih 24 minutah vodili s 67:61. Po košu Giannisa Antetokounmpa, minuto pred koncem tretje četrtine, so se Bucksi uspeli približati na le točko zaostanka (90:89), a je Chicago odgovoril z nizom osmih zaporednih točk. Tekmo so nato domači igralci do konca pripeljali brez večjih pretresov.

New York Knicksi so še drugič zapored premagali Atlanta Hawkse (107:101), še enkrat več pa jim je to uspelo brez pomoči Saše Vujačića, ki je tekmo vnovič spremljal s klopi. Pri Knicksih sta blestela Carmelo Anthony s 23 točkami, 11 skoki in sedmimi podajami, in Arron Afflalo s 23 točkami in sedmimi skoki. Na drugi strani je Paul Millsap vknjižil 19 točk in sedem skokov.

V Staples Centru so se med seboj pomerili Los Angeles Lakersi in Golden State Warriorsi. Bojevniki so tekmo že zgodaj odločili, saj so po prvem polčasu vodili z 62:47, ob koncu tretje četrtine pa že s 30 točkami razlike. V prvi četrtini je blestel Klay Thompson, ki je že takrat dosegel 22 točk, tekmo pa zaključil s 36 točkami. V tretji četrtini je Thompson dosegel 14 točk, celotna ekipa Lakersov pa jih je dala 13.

Skrbi strokovnemu štabu Bojevnikov zopet vzbuja poškodba Stephena Curryja. Ob polaganju preko Roya Hibberta je tako nekoliko nerodno pristal, in odšepal v obrambo. Med minuto odmora je njegovo levo nogo, s katero je imel težave v zadnjih dneh, pregledal eden od trenerjev, Curry se je nato vrnil v igro, zadel trojko, a nato zapustil parket in odšel v garderobo.