Dallas do tretje zmage v sezoni, James do novega trojnega dvojčka

Ponoči je bilo v ligi NBA odigranih osem obračunov, v katerih pa tokrat niso zaigrali slovenski košarkarji. Pravzaprav je bil to pretežno večer obračunov moštev z dna lestvice oziroma moštev, ki imajo negativno razmerje zmag in porazov.

Z izjemo Clippersov, ki so morali priznati poraz (70:91) proti Indiani, sta preostala izrazita favorita Houston in Cleveland vpisala pričakovani zmagi. Pri Clippersih so tokrat »zatajili« predvsem prvi trije zvezdniki Griffin, Paul in Jordan, ki so skupaj dosegli zgolj 37 točk.

Čeprav so dosegli četrto zaporedno zmago (12 v sezoni) so se prvaki tokrat kar dodobra namučili, saj so tekmo v svoj prid odločili šele v drugem delu zadnje četrtine, ki so jo dobili za 8 točk in na koncu slavili s 108:112. Ponovno sta blestela James, ki je vpisal nov trojni dvojček (26 točk, 10 skokov, 13 podaj) in Love z dvojnim dvojčkom (25 točk, 11 skokov). Pa vendar je bil še nekoliko bolj razpoložen Irving, ki je ob svoji najboljši letošnji predstavi vpisal 36 točk.

Za manjše presenečenje so poskrbeli tudi košarkarji Dallasa, letos najslabšega moštva lige. Proti Pelicansom so namreč dosegli šele svojo tretjo letošnjo zmago in to brez prvega zvezdnika Dirka Nowitzkega, ki je tekmo izpustil zaradi poškodbe ahilove tetive. Moštvi sta v zadnjo četrtino vstopili izenačeni pri 61:61, nato pa so pri Dallasu stopili na plin ter s štirimi trojkami, dobrimi skoki v obrambi in nekoliko agresivnejšo obrambo na Davisom, ki je bil sicer ponovno odličen (36 točk, 13 skokov) uspeli zadnjo četrtino dobiti s 21:31 in tako na koncu slaviti s 81:91.