Curryjevih 40 za epski povratek Bojevnikov (VIDEO)

V noči na petek so Cleveland, Chicago in Golden State v svojih serijah uvodnega kola NBA končnice dobili še tretjo tekmo in si tako bržčas vsi trije že zagotovili napredovanje. Kot junaka večera lahko znova postavimo Stephena Curryja, ki je s 40 točkami Golden State vodil do zmage v New Orleansu, pa čeprav je pred zadnjo četrtino zaostajal za velikih 20 točk.

Ravno Curry je v izdihljajih tekme poskrbel za podaljšek, sicer je trojko najprej zgrešil, a je po skoku v napadu Speightsa dobil novo priložnost, ki pa je, pričakovano, ni zapravil. Dodatnih pet minut je začel z novim uspešnim metom izza črte, s čimer je goste povedel v prednost, ki so jo zadržali vse do konca srečanja. Klay Thompson je Curryju asistiral 28 točkami, pro poražencih pa jih je 29, skupaj s še 15 skoki, dosegel Anthony Davis.

Kar 58 minut košarke so morali v Milwaukeeju odigrati Biki, da bi prišli do tretje zmage v seriji. Ključen je bil uvod v drugih dodatnih pet minut, ki so ga gostje dobili z 8:0 in prednost je bila previsoka, da bi se Milwaukee še lahko vrnil V tem delu igre je prednjačil tudi Jimmy Butler (24 točk), poleg Derricka Rosea s 34 najboljši strelec zmagovalcev.

Naveza Lebron James in Kevin Love je poskrbela, da so tudi Konjeniki v seriji z Bostonom povedli s 3:0. Skupno sta za zmago s 103:95 zabeležila 54 točk in 20 skokov.