Curry znova nezaustavljiv – Orlandu nasul 51 točk

Le dan za tem, ko je Miami Heatu v American Airlines Areni nasul 42 točk in z nekaj trojkami odločil tekmo, je orkan Stephen Curry pustošil še po drugem NBA mestu na Floridi, Orlandu. Magicom je aktualni MVP Lige NBA nasul kar 51 točk.

Curry je zadel 20 od 27 metov iz igre, od tega 10 od 15 metov za tri. Warriorsi so tekmo z Orlandom dobili s 130:114, ključen korak k zmagi pa napravili ob koncu tretje četrtine, ki jo je Curry zaključil z zadetim metom iz sredine igrišča. Steph se je ob tem le nasmehnil, dvignil roke ob praznovanju in odkorakal proti klopi Golden Statea.

»Seveda sem se smejal. To se sploh ne bi smelo zgoditi,« je po tekmi svojo igro ocenjeval Curry. »V tretji četrtini sem zadel kar nekaj trojk, nato pa vse skupaj zaključil s tem metom od table. Res je bilo zabavno.«

Steph, ki je v tretjem delu igre dosegel 24 točk, je še tretjič v tej sezoni dosegel vsaj 50 točk, s tem pa postal prvi igralec po LeBronu Jamesu in Dwyaneu Wadeu iz sezone 2008/09, ki mu je to uspelo. Svojemu izjemnemu točkovnemu izkupičku je dodal še osem podaj in sedem skokov. Hkrati je postavil tudi rekord po številu zaporednih tekem, na katerih je zadel vsaj eno trojko. Zaenkrat je pri 128 tekmah. Če vključimo še končnico, je Curry trojko zadel že na 149 tekmah, kar je tudi rekord Lige NBA.

Svoj strelski šov je imel v New Orleansu tudi Russell Westbrook, ki je proti Pelicansom dosegel kar 44 točk, Kevin Durant pa jih je dodal 32 za Oklahomo City Thunder, a to ni bilo dovolj za zmago proti Pelicansom, pri katerih je Anthony Davis vknjižil 30 točk, trije igralci iz klopi New Orleansa pa so skupno dosegli kar 60 točk. Domače moštvo je slavilo zmago s 123:119.

Ryan Anderson je dosegel 26 točk v manj kot 26 minutah igre, Jrue Holiday je dodal 22, Toney Douglas pa 12 točk. Še tri minute pred koncem so Pelicansi vodili z 12 točkami razlike (117:105), kljub temu pa so dopustili Thunderjem, da se 13 sekund do konca približajo na vsega koš zaostanka. Tekmo je z dvema prostima metoma odločil Holiday, ki je postavil tudi končni izid tekme.

James Harden je dosegel 46 točk, Houston Rocketsi pa so proti Portland Trail Blazersom nadoknadili 21 točk zaostanka iz tretje četrtine, v zadnji pa dopustili Portlandu, da doseže le devet točk. Na koncu so Rakete zmagale s 119:105. Dwight Howard je k zmagi Houstona, ki je pred tem izgubil štiri od petih tekem, dodal 19 točk in 13 skokov.