Curry z 42 točkami ohladil Miami, 13 točk in sedem podaj Dragića

Na Floridi, v American Airlines Areni, so Miami Heat v sredo gostili aktualne prvake Lige NBA, Golden State Warriorse. Tekma je bila napeta, kot se spodobi za najboljše moštvo lige in eno izmed najbolj vročih ekip po All-Star vikendu, zmage pa so se na koncu veselili prvaki iz Oaklanda, ki so slavili s 118:112.

Le v zadnji četrtini sta se moštvi kar 13-krat izmenjali v vodstvu. Miami je na tekmi vodil že z 12 točkami razlike, in bil vse do zadnje minute v igri za zmago. Tekmo je v korist Warriorsev obrnil Stephen Curry, ki je 39,3 sekunde pred koncem zadel trojko preko iztegnjenih rok Hassana Whitesidea, Golden State je povedel s 110:108, za tem pa se Bojevniki niso več ozirali nazaj. V končnici so Curry, Draymond Green in Klay Thompson zadržali mirne živce na liniji prostih metov, Miami pa je nazadnje zagrozil po polaganju Gorana Dragića, s katerim je Heate približal na 110:112. Sledilo je šest zaporednih zadetih prostih metov Golden Statea, vmes je Dragić izgubil žogo, Justise Winslow pa je sedem sekund pred koncem postavil končni izid tekme.

Goran Dragić tokrat ni bil pri metu – zadel je pet od 17 metov iz igre, zgrešil pa štiri od petih metov za tri točke. Tekmo je zaključil s 13 točkami, sedmimi podajami in dvema skokoma. Dragić tako prvič po dveh zaporednih tekmah ni dosegel vsaj 20 točk, ohranja pa visoko povprečje podaj v mesecu februarju. Na vsaki tekmi, odigrani v februarju, je Goran tako zbral vsaj pet podaj. Beno Udrih je zaradi poškodbe stopala – strgana plantarna ploščica v desnem stopalu – že zaključil s sezono.

Najboljši strelec Miamija je bil z rekordom sezone, 32 točkami, Dwyane Wade, dodal pa je še sedem podaj. Odlično je odigral tudi Hassan Whiteside, ki je 21 točkam dodal 13 skokov. Pri Golden Stateu je bil vnovič sijajen Stephen Curry. Dosegel je kar 42 točk, zbral pa še sedem skokov in sedem podaj, a ob tem izgubil tudi sedem žog. Klay Thompson je k zmagi prispeval 33 točk.

New York Knicksi so v Indianapolisu doživeli 13. poraz na zadnjih 15 tekmah. Indiana Pacersi so bili od varovancev Kurta Rambisa boljši s 108:105, met za tri točke, s katerim bi izsilil podaljšek, pa je ob zvoku sirene zgrešil Carmelo Anthony.

Pri Pacersih je bil v drugem polčasu izjemno razigran Paul George. Ta je v prvem polčasu zadel le enega od devetih metov iz igre, nato pa je v tretji četrtini dosegel 10, v zadnji pa 15 točk, in bil s 27 doseženimi točkami največji razlog za zmago Indiane. Za New York jih je 22 dosegel Kristaps Porzingis, ki je 1,9 sekunde pred koncem zgrešil trojko, s katero bi Knicksom prinesel vodstvo. Saša Vujačić se v 11 minutah igralnega časa, ni uspel vpisati med strelce, zbral pa je dve podaji in en skok.

Kljub presenetljivo slabi predstavi obeh najboljših visokih igralcev San Antonio Spursev, Tima Duncana in LaMarcusa Aldridgeja, ki sta skupaj iz igre zadela le dva od 13 metov in dosegla sedem točk, so Ostroge v Kaliforniji premagale Sacramento Kingse, s 108:102. Večino bremena sta na svoja pleča prevzela Tony Parker s 23 točkami in Kawhi Leonard z 18 točkami in osmimi skoki. Najboljši strelec Sacramenta je bil DeMarcus Cousins z 22 točkami in 10 skoki, Rajon Rondo, najboljši asistent Lige NBA, je dodal 18 podaj, osem skokov in sedem točk.

Liga NBA, redni del sezone, 24. 2.:

CLEVELAND – Charlotte 114:103 (23:24, 40:28, 25:24, 26:27)
(James (7 podaj, 7 skokov) in Irving (6 skokov, 5 podaj) po 23, Smith 16 (5 skokov); Walker 20 (6 podaj), Kaminsky 16)

INDIANA – New York 108:105 (28:26, 24:28, 28:26, 28:25)
(George 27 (7 skokov, 6 podaj), Turner 24 (6 skokov); Porzingis 22, Calderon 20)

DETROIT – Philadelphia 111:91 (33:20, 32:22, 20:19, 26:30)
(Harris 22 (8 skokov), Jackson 17 (5 podaj); Thompson 19, Okafor 13)

Miami – GOLDEN STATE 112:118 (30:21, 25:30, 28:29, 29:38)
(Wade 32 (7 podaj), Whiteside 21 (13 skokov); Curry 42 (7 skokov, 7 podaj), Thompson 33)

TORONTO – Minnesota 114:105 (37:28, 24:30, 26:28, 27:19)
(DeRozan 31, Lowry 21 (6 podaj); Wiggins 26, Dieng 21 (8 skokov))

CHICAGO – Washington 109:104 (28:31, 29:24, 32:24, 20:25)
(Gibson (7 skokov, 7 podaj) in Moore po 17, Snell 16; Beal 19, Temple 18)

MEMPHIS – LA Lakers 128:119 (36:26, 31:32, 30:26, 31:35)
(Barnes 25 (8 skokov), Conley 24 (8 podaj, 6 skokov); Clarkson 28 (6 skokov), Russell (8 podaj) in Williams po 22)

Dallas – OKLAHOMA CITY 103:116 (24:33, 27:25, 30:29, 22:29)
(Nowitzki 33 (6 skokov), Matthews 15; Durant (8 skokov, 6 podaj) in Westbrook (13 podaj, 7 skokov) po 24, Adams 15 (7 skokov))

LA Clippers – DENVER 81:87 (19:23, 20:30, 23:18, 19:16)
(Redick in Crawford po 20, Paul 17 (10 podaj, 6 skokov); Faried 21 (11 skokov), Harris 17 (5 skokov))

Sacramento – SAN ANTONIO 92:108 (24:25, 14:24, 32:27, 22:32)
(Cousins 22 (10 skokov), Acy in Collison (6 skokov) po 15; Parker 23 (6 podaj), Leonard 18 (8 skokov))

Slovenci v Ligi NBA (Sezona 2015/16):

Goran Dragić (Miami Heat) – 34 minut, 13 točk (4/12 za dve, 1/5 za tri, 2/2 PM), 2 skoka, 7 podaj, 1 pridobljena in 2 izgubljeni žogi.
Beno Udrih (Miami Heat) – zaradi poškodbe stopala že zaključil s sezono.
Saša Vujačić (New York Knicks) – 11 minut (0/1 za dve), 1 skok, 2 podaji in 1 izgubljena žoga.