Curry popeljal Warriorse do nove zmage (VIDEO)

Košarkarji Golden Statea so po preobratu s 110:106 na prvi tekmi konferenčnega finala zahoda ugnali Houston in povedli z 1:0 v zmagah. Pri domačih je blestel MVP Stephen Curry s 34 točkami, gostom ni pomagala odlična predstava Jamesa Hardna (28+11+9).

Uvod tekme je sicer pripadel gostom, ki so bolje začeli in svojo igro v drugi četrtini kronali z visoko prednostjo 49:33. Domači so nemudoma odgovorili z delnim izidom 25:6 in vnovič prevzeli vajeti igre, blestel je Shaun Livingston, ki je z 18 točkami postavil osebni rekord v končnici. Prvi polčas je z noro trojko v svojem slogu zaključil prvi strelec tekme Steph Curry (34) in poskrbel za vodstvo Bojevnikov z 59:55.

Ko je Curry 3 minute pred koncem zadel še eno “nemogočo” trojko, je na semaforju pisalo 106:97 za domače, toda gostje se niso predali in po seriji košev prišli na vsega 2 točki zaostanka (106:108). Njihove upe je z linije prostih metov vnovič razblini Curry.

GOLDEN STATE WARRIORS – Houston Rockets 110:106 /1:0/
(Curry 34, Livingston 18; Harden 28, 11 skokov in 9 podaj, Ariza 20)