Curry in Warriorsi že podrli enega od rekordov Chicaga

Kot da presenetljiv poraz proti Los Angeles Lakersom v nedeljo ni bil dovolj, so morali Golden State Warriorsi v ponedeljek do zadnjih sekund trepetati za zmago proti Orlando Magicom (119:113). Z zmago pa so aktualni prvaki postali edino moštvo v zgodovini Lige NBA, ki je na domačem parketu zmagalo na 45 zaporednih tekmah.

Čarovnija se je z odlično zadnjo četrtino minuto pred koncem približala na 109:111. Po minuti odmora so Bojevniki žogo skoraj izgubili, okroglo usnje je nekako prišlo do Klaya Thompsona, ki je hladnokrvno zadel odločilno trojko za 114:109. Zgodovinsko zmago je potrdil Stephen Curry, ki je tekmo zaključil z 41 točkami in 13 skoki. Thompson, druga polovica ‘Bratov Splash’, je dodal 27 točk.

»Imamo zmagovalno mentaliteto. Uživamo v tej dvorani, kjer z lahkoto dosegamo zmage, tako v rednem delu, kot v končnici. Sezona je še dolga. V nedeljo so Lakersi igrali bolje, proti Orlandu pa smo imeli priložnost, da že na začetku tekme poskrbimo za zmago, a smo potrebovali malo več časa,« je po tekmi povedal Curry, ki je na tekmi še 30. v sezoni dosegel vsaj 30 točk, ob tem pa zadel tudi 300. trojko v sezoni, in s tem postal prvi igralec v zgodovini Lige NBA, ki je v eni sami sezoni zadel vsaj 300 metov za tri točke. »Ne smemo početi neumnih napak. Sam sem napravil vsaj tri, kljub temu, da sem prvi organizator igre.«

Memphis Grizzliesi so brez štirih igralcev začetne peterke premagali Cleveland Cavalierse. Griziji, ki so pogrešali Mikea Conleyja, Zacha Randolpha, Chrisa Andersena in Matta Barnesa, so zaigrali le z osmimi igralci, ob igrišču so imeli celo večje število pripadnikov strokovnega štaba, kot igralcev, na koncu pa so kljub temu slavili zmago s 106:103.

Presenečenje je s štirimi zadetimi prostimi meti v zadnjih 13 sekundah tekme potrdil veteran v dresu Memphisa, Vince Carter, ki je tekmo zaključil s 15 točkami. Največ točk v sezoni, 26, je prispeval Tony Allen, Lance Stephenson jih je dodal 17. Pri Cavsih je blestel LeBron James z 28 točkami, Kyrie Irving jih je dosegel 27. Cleveland je izgubil kar 25 žog, največ v sezoni.

Še eni favoriti za naslov prvaka Lige NBA so v ponedeljek parket zapustili sklonjenih glav. V Indianapolisu so Indiana Pacersi po odličnem začetku tekme zadržali vodstvo iz prvega polčasa in premagali San Antonio Spurse, z 99:91. Ostroge so se tako pridružile Cavsom in Golden State Warriorsem, ki so v nedeljo klonili proti Los Angeles Lakersom. Za San Antonio je to prvi poraz po osmih zaporednih zmagah.

Spurse s klopi ni vodil Gregg Popovich, ki je zaradi družinskih razlogov ostal v San Antoniu, Ostroge pa so tako katastrofalno odprle tekmo – igralci so zgrešili 14 od prvih 15 metov iz igre, skupno pa iz igre metali le 35,4-odstotno. V zadnjih dveh minutah so se Indiani kar nekajkrat približali na tri točke zaostanka, a za preobrat preprosto niso imeli moči. Monte Ellis je pri Pacersih dosegel 26 točk, Paul George pa je tekmo zaključil s 23 točkami. Za San Antonio sta Kawhi Leonard in LaMarcus Aldridge dosegla po 23 točk.