Čučović navdušil, Olimpija brez težav skozi Škofjo Loko

V Škofji Loki sta nocoj domači LTH Castings in ljubljanska Union Olimpija odprla 9. kolo Lige Nova KBM. Do zaslužene zmage so prišli Ljubljančani, ki so slavili z rezultatom 67:97.

Liga Nova KBM, 9. krog, 2.12.
LTH Castings – UNION OLIMPIJA 67:97 (16:25, 20:22, 15:30, 16:20)
(Čučović 19, Grum 16 (9 skokov), Rebec in Robbins (7 skokov) po 10; Janković in Mesiček po 15, Hrovat in Mulalić po 11)

Športna dvorana Poden je nocoj gostila obračun med LTH Castings in Union Olimpijo. Košarkarji slednje so nekoliko podjetneje začeli tekmo, a so Škofjeločani na krilih Harisa Čučovića in Luke Gruma v sredini druge četrtine prišli do izenačenja. Ljubljanski košarkarji so nato znova prevzeli pobudo in polčas zaključili ob vodstvu z enajstimi točkami.

Še posebej učinkoviti so bili gostje nato v uvodnih minutah nadaljevanja, ko so se z delno serijo 18:0 povsem oddaljili od škofjeloškega moštva. Do konca srečanja so vse niti igre še naprej držali v svojih rokah in po izteku igralnega časa prišli do visoke zmage s 67:97. Najboljša strelca pri domačih sta bila Haris Čučovič (19 točk) in Luka Grum (16), pri gostih pa Nikola Janković in Blaž Mesiček, ki sta oba dosegla po 15 točk.

V prihodnjem kolu bo LTH Castings v soboto, 10. decembra, gostoval v Podčetrtku, Union Olimpija pa se bo dan prej v Ljubljani pomerila s Sixt Primorsko.

Izjavi trenerjev po tekmi:

Rade Mijanović, LTH Castings:
“Čestitke gostom za zmago. V prvem polčasu smo dobro držali stik s favoriziranimi Ljubljančani, nato pa so gostje potrdili svojo kakovost. Pri nas je do izraza prišla tudi zdesetkanost, saj smo tekmo odigrali brez treh izjemno pomembnih košarkarjev.”

Gašper Okorn, Union Olimpija:
“Čestitke igralcem za zmago. Škofji Loki pa želim vse dobro v nadaljevanju sezone.”