CSKA razbil PAO, Fener boljši od Maccabija

Rubrika: Evroliga

Grški velikan Panathinaikos je moral v uvodni tekmi TOP 8 Evrolige premoč priznati veliko boljšemu CSKA-ju, ki je pred domačimi navijči slavil s kar 93:66. Domače moštvo je slavilo tudi v Turčiji, kjer je Fenerbahče našega Emirja Preldžića v drugem polčasu tekmo prevesil v svojo korist in na koncu Maccabi premagal z rezultatom 80:72.

Miloš Teodosić je odlično vodil svojo ekipo do 1. zmage v seriji foto: Profimedia

CSKA je že v prvem polčasu pokazal, da bo poizkušal serijo proti Panathinaikosu zaključiti kar se da hitro. Ob fenomenalnem večeru srbskega organizatorja igre Miloša Teodosića (18 točk in 8 asistenc) je grškega predstavnika na uvodni tekmi premagal za kar 27 točk! Razlog za tako visoko razliko gre iskati tudi v dejstvu, da sta bila pri aktualnem grškem prvaku razigrana zgolj Pappas in Gist, kar je bilo za razpoloženega Teodosića in druščino pač premalo.

V drugem dvoboju večera so varovanci Željka Obradovića v drugi del obračuna vstopili  veliko bolj zavzeto in hitro uspeli nadoknadili zaostanek iz prvega polčasa. Z dobro obrambo so omejili strelsko razpoloženega Jeremyja Parga (25 točk in 8 asistenc) ter na krilih Jana Veselya (23 točk) slavili pred domačimi navijači.

Jutri sta na sporedu še preostali dve tekmi četrtfinala, v katerem se bosta ob 19. uri pomerila Real Madrid in Anadolu Efes, sledil  pa bo obračun med Barcelona in Olympiakos s pričetkom ob 21. uri.