CSKA boljši od Reala, Maccabi nadigral Bayern

Rubrika: Evroliga

Derbi 10. kola Evrolige je v WiZink centru v Madridu pripadel CSKA-ju. Anthony Randolph je pri poražencih zbral 7 točk, medtem ko se Klemen Prepelič tokrat ni naigral. Maccabi in Žalgiris do prve domače zmage, Gran Canaria pa je v derbiju začelja ugnala Darussafako.

Za Realom je težak razpored, ki mu Madridčani rezultatsko gledano niso bili kos. Po porazih na gostovanjih pri Olympiacosu in Barceloni, so varovanci Pabla Lasa klonili še proti CSKA-ju. Blestel je Cory Higgins, ki je tekmo končal pri 24 točkah.

Po treh zaporednih porazih so do nove zmage prišli košarkarji Žalgirisa, ki so po preobratu s 83:78 ugnali milansko Olimpio. Kar 27 točk je zbral Brandon Davies, ki je dodal še 10 skokov. Prvo zmago pod vodstvom trenerja Ioannisa Sfairopoulosa so zabeležili košarkarji Maccabija, Gran Canaria pa je po zaslugi odličnega drugega polčasa slavila zmago v Turčiji.

Evroliga, 10. kolo, 29.11.
Darussafaka Tekfen – Herbalife Gran Canaria 71:75 (25:22, 19:12, 12:23, 15:18)
(McCallum 13, 6 skokov in 7 podaj, Kosut, Kidd in Eric (5 skokov) po 8; Eriksson 23, Pasecniks 17 in 8 skokov)

Žalgiris – AX Armani Exchange Olimpia 83:78 (18:23, 22:8, 20:27, 23:20)
(Davies 27 in 10 skokov, Wolters 11, 7 skokov in 7 podaj)

Maccabi FOX – FC Bayern 95:71 (27:17, 20:12, 20:26, 28:16)
(Roll 14, Tyus 13 in 5 skokov; Williams 15, Lučić 11 in 7 skokov)

Real Madrid – CSKA 88:93 (20:24, 21:14, 20:29, 27:26)
(Campazzo 23, Fernandez 18; Higgins 24, Clyburn 18)

30.11.
Khimki – Panathinaikos (18.00)
Anadolu Efes – KIROLBET Baskonia (18.30)
Olympiacos – Budućnost VOLI (20.30)
FC Barcelona Lassa – Fenerbahče (21.00)

Slovenci v Evroligi
Klemen Prepelič (Real Madrid) – 4 minute, brez točke (0/1 za dve); indeks -7.

Antonhy Randolph (Real Madrid) – 19 minut, 7 točk (2/3 za dve, 0/1 za tri, 3/4 prosti meti), 2 skoka, 3 podaje, 1 pridobljena žoga; indeks 11.