Crveno zvezdo le še zmaga loči do prve trofeje ABA Lige

Košarkarji Crvene zvezde so z 69:65 dobili še drugo tekmo finalne serije s Cedevito, pa čeprav je bila ta ob zaključku še nekoliko bolj tesna kot prva sobotna. Jaka Blažič je dosegel 2 točki.

Srečanje se je pričelo v povsem identičnem slogu kot prvo – domači so bili razpoloženi v napadu, predvsem prek Bobana Marjanovića in Luke Mitrovića, medtem ko Cedevita nikakor ni našla poti v orboč domačih. Rezultat 22:8 po prvi četrtini tako ni bil prav nič nepričakovan.

V drugi četrtini so Zagrebčani prednost omilili in jo – po preverjenem receptu – skoraj dokončno stopili v zadnjih 10 minutah igre. 3 minute pred koncem srečanja je po košu Tomislava Zubčića prednost znašala vsega 2 točki (61:59), a so nato Zvezdaši po zaslugi Mitrovića, ki je skočil v napadu in zadel, ter hladnokrvnega Charlesa Jenkinsa z linije prostih metov, tekmo dokaj varno pripeljali do konca, čeprav je prvi strelec gostov Luka Babić dve sekundi pred koncem s trojko znižal na 67:65.

Pri zmagovalcih je sicer v polnem sijaju zablestel Boban Marjanović, ki je ob odsotnosti Maika Zirbesa na parketu prebil zanj neobičajnih 37 minut, kar se je močno odrazilo na učinku. 20 točkam je visokorasli center dodal 14 skokov in 5 podaj ter skupaj zbral kar 39 indeksnih točk.

Tretjo tekmo bo v sredo ob 20:30 gostil Zagreb.

ABA Liga, finale, druga tekma

Nedelja, 26. april:
CRVENA ZVEZDA – Cedevita 69:65 (22:8, 18:24, 18:16, 11:17) /2:0/
(Marjanović 20, 14 skokov in 5 podaj, Mitrović 20 in 10 skokov, … Blažič 2, 4 skoki in podaja v 24 minutah; Babić 14, Ukić 10 in 10 skokov)