Crvena zvezda vrnila “brejk” Partizanu in se že spogleduje s finalom

Košarkarji Crvene zvezde s 95:85 dobili tretjo tekmo polfinalne serije s Partizanom in črno-belim vrnili za “brejk” na drugi. Cedevita je zaostanek proti Budućnosti s suvereno domačo zmago (85:57) znižala na 1:2.

Jaka Blažič in soigralci so bili boljši skozi celotno tekmo. Prvič v seriji je svoj doprinos dodal Boban Marjanović, ki je vseh svojih 11 točk dosegel že v prvi četrtini. Prednost 16 točk so Zvezdaši v tretji četrtini skorajda zapravili, a v zadnjih 10 minutah so znova stopili na plin in z delnim izidom 12:0, predvsem na krilih izjemnega Nikole Kalinića s 25 točkami, tekmo odločili brez infarktne končnice. Blestel je tudi Charles Jenkins z 22 točkami. Edo Murić je za poražence vpisal 8 točk, Blažič za zmagovalce 2.

Cedeviti je uspel veliki preobrat, po tem ko je Budućnost prvo četrtino tretje tekme dobila z 29:29, nato pa do konca zmogla le 28 točk. Zagrebčani so na koncu ponižali Podgoričane s 85:57.

Četrti tekmi bosta na sporedu že v nedeljo.

ABA Liga, polfinale, 3. tekmi

Sobota, 18. april:
CEDEVITA – Budućnost 85:57 (15:29, 26:12, 17:4, 27:12) /1:2/
(Tomas in Gordić po 14; Dašić 9)

Partizan – CRVENA ZVEZDA 85:95 (20:26, 24:25, 18:22, 23:22) /1:2/
(Milosavljević 23, Mačvan 17, … Murić 8, 3 skoki in 2 podaji v 24 minutah; Kalinić 25 in 8 skokov, Jenkins 22, … Blažič 2 točki in skok v 8 minutah)