Crvena zvezda premočna za oslabljene Celjanke

Aktualne prvakinje Lige WABA so v 3. kolu Superlige igrale na gostovanju pri Crveni zvezdi. Obračun med slovenskimi in srbskimi prvakinjami je z 79:71 pripadel Crveni Zvezdi, ki je tako Celjankam prizadejala drugi poraz v tej sezoni.

Slovenske državne prvakinje so nastopile brez Larise Ocvirk.

Liga WABA Btravel, superliga, 3. krog, 24.1.
CRVENA ZVEZDA – Cinkarna Celje 79:71 (13:12, 23:22, 16:12, 27:25)
Katanić 16; Delić N. in Chidom po 14, Marić (6 skokov) in Delić A. (6 skokov, 7 podaj) po 13.

Cinkarna Celje je v sredo gostovala pri Crveni Zvezdi in doživela drugi poraz v tej sezoni WABA lige. V prvem polčasu srečanja v Srbiji sta bili ekipi zelo izenačeni in sta se večino prvih dvajsetih minut izmenjavali v vodstvu. Največ so vodile aktualne srbske prvakinje, in sicer s šestimi točkami prednosti, ob polčasu pa so domačinke vodile s 36:34. Izid je bil nazadnje izenačen pri 44, nato pa so pobudo prevzele košarkarice Crvene Zvezde, ki so bile ves čas v rahli prednosti. Slabi dve minuti do konca srečanja so vodile s prednostjo dvanajstih točk (73:61), nato pa so Celjanke z zadetima trojkama Andjele Delić in košem Zale Friškovec dobro minuto do konca obračuna zmanjšale prednost domače ekipe na štiri točke. Crvena Zvezda, ki je zbrala 11 skokov več od nasprotnic, je odbila tudi zadnji poskus Celjank in na koncu zmagala z 79:71. Nikolina Delić in Oderah Chidom sta bili s 14 točkami najučinkovitejši strelki slovenske ekipe.

Cinkarna Celje bo v WABA ligi čez teden dni gostila ekipo Trešnjevke.