Jaka Blažič s Crveno zvezdo prvak ABA lige

Košarkarji Crvene Zvezde se veselijo nasploh svojega 1. naslova prvaka ABA druščine. To jim je uspelo z nocojšnjo zmago v gosteh nad Cedevito z 89 : 79.

Moštvi sta silovito začeli  tekmo in zadevali z vseh položajev. Tako je prva četrtina pripadla gostom z kar 30 : 25. Boban Marjanović je bil nezaustavljiv in takoj dosegel 12 točk, a prešel v težave z osebnimi napakami in v nadaljevanju še dolgo ni vstopil v igro.

Obramba Zvezde prinesla preobrat.

Zvezda je v drugo četrtino vstopila odločno in pokazala namero po agresivni obrambi. Ta ji je v popolnosti uspela in igralci Cedevite več niso našli poti do koša. Obramba je bila tudi na meji osebne napake, prikaz obrambe po celem igrišču in popolna agresivnost od polovice naprej, se je poznala na izidu ob polčasu 52 : 35 v korist Zvezde.

V nadaljevanju še naprej mučenje Cedevite ob zelo agresivni Zvezdi, a se je gostom nekoliko ustavil met. Poskusi Cedevite, da bi zmanjšali rezultat, a Zvezda že od prvega polčasa na varni razdalji. Vselej nad deset točk.

Skok močno v prid Crvene Zvezde.

Eden od krivcev, za popolno dominacijo Zvezde v današnji tekmi, je bil faktor skoka. Odlično zapiranje pod samim obročem, nikogaršnje žoge vselej v rokah gostov, tudi v napadu.

Želja pri domačinih nikoli ni bila sporna, pomagali so navijači, spodbuda je bila enkratna. A vendarle, igralci Zvezde so letos igrali neprimerno večjo število kakovostnejših tekem. Tako je trener gostov Dejan Radonjić točno vedel, s katero peterko igrati ob določenih momentih igre. Jasmin Repeša na drugi strani, je rotiral precej več in iskal razpoloženega igralca.
Našel ga je v Filipu Zubčiću, ki je bil iz razdalje nezgrešljiv (3:3), ob koncu je svoje dodal še Stanko Barač, a ko je Charles Jenkins zadel trojko minuto in pol pred koncem, se je zdelo, da je zabil zadnji žebel v krsto Cedevite in prinesel naslov Crveni Zvezdi. Povsem zasluženo.
Izjemna angažiranost gostov na obeh straneh parketa in zmaga nikoli ni bila vprašljiva.

Slovenskim ljubiteljem košarke je lahko žal le to, da se Jaka Blažič danes ni naigral. Radonjić mu je namenil le dobre 3 minute igralnega časa, v katerih več kot asistence ni uspel vpisati.

Končni rezultat 89 : 79. Crvena Zvezda je prvak lige ABA za sezono 2014/2015.

Cedevita – CRVENA ZVEZDA 79 : 89 (25:30,10:22,23:17,21:20)

(Zubčić 15,Bilan 12;Jenkins 17,Mitrović 14… Blažič 1 asistenca v 3 minutah)