Crvena Zvezda na uvodu v Evroligo zapravila dobljeno tekmo

Rubrika: Evroliga

Ko so košarkarji Crvene Zvezde na začetku tretje četrtine tekme proti turški Darussafaki povedli s 16 točkami razlike (46:30), so verjetno vsi v športni dvorani Aleksandra Nikolića mislili, da je tekma že praktično odločena. A zgodilo se je nepričakovano – turška ekipa je nadoknadila zaostanek, na koncu pa slavila zmago s 73:70.

Poraz Crvene Zvezde je še toliko bolj neverjeten, bolje rečeno, tragičen, ker je imela srbska ekipa zmago praktično že v svojih rokah. Vodili so skoraj 39 minut, na koncu pa v zadnjih minutah zapravili zmago, in s tem odličen začetek v novo sezono evropske košarke. Še slabe tri minute pred koncem tekme, je Crvena Zvezda po prostem metu Luke Mitrovića vodila s šestimi točkami razlike (67:61). Sledil pa je nepojasnjen padec v igri – zgrešeni meti, izgubljene žoge, Turki pa so preprosto izkoristili priložnost, in tekmo zaključili z delnim izidom 12:3, piko na i zmagi Darussafake pa je šest sekund pred koncem z dvema prostima metoma postavil Brad Wanamaker.

Resnica je, da so aktualni prvaki Lige ABA skozi celotno tekmo igrali po principu toplo-hladno. Tako je Marko Gudurić najprej popolnoma zgrešil met za tri točke, nato pa zadel dve trojki, s katerima je Zvezdo ohranil v igri za zmago. Zanimivo pa je, da je kljub tisti zgrešeni trojki, glavni trener Zvezde, Dejan Radonjić, ohranil zaupanje v Gudurića, in ga pustil na parketu.

»To je prva izmed 30 evroligaških tekem, ki jih bomo odigrali v tej sezoni,« je po tekmi povedal Radonjić. »Napravili smo veliko dobrih stvari v obrambi, na začetku pa smo pametno igrali tudi v napadu. Nadzorovali smo tekmo, razlika pa je naraščala. Darussafaka je v zadnji četrtini zaigrala z nizko postavo, mi pa nismo izkoristili priložnosti, ki so se nam ponudile. Napravili smo kar nekaj napak, obramba pa ni bila na nivoju tiste iz prvega polčasa.«

Crvena Zvezda je na samem uvodu v sezono pokazala, da je v novi sezoni zmožna velikih stvari. Prva tekma proti Darussafaki naj bo tako lekcija. S pametno igro v zadnji četrtini, bi Beograd danes opeval veliko zmago Zvezde nad turško ekipo. A pogovori o košarki v srbski prestolnici bodo po porazu zagotovo bolj negativni.