Crvena zvezda in Budućnost ubranili prednost domačega igrišča

Crvena zvezda in Budućnost sta po prvih polfinalnih tekmah končnice ABA Lige povedli z 1:0 v zmagah. Jaka Blažič je ob zmagi rdeče-belih proti Partizanu (73:64) dosegel 8 točk, eno več je za poražence vpisal Edo Murić.

Zvezda vseskozi vodila

Crvena zvezda je tekmo bolj ali manj vseh 40 minut kontrolirala, saj tokratni “gostje” niso niti enkrat samkrat povedli. Že po prvi četrtini je prednost znašala visokih 11 točk (24:13), ki so jo Partizanovci do polčasa zreducirali na 7. V drugem polčasu so se varovanci Duška Vujoševića nekajkrat skorajda povsem približali, tudi na 3 točke, a povsem zraven niso mogli. Brez zares razpoloženega košarkarja v napadu enostavno ni šlo. Sicer tudi za Crveno zvezdo ni najboljša partija, a zmaga odtehta vse. Prisotna je bila tudi določena mera nervoze, ki jo bo na drugi tekmi zagotovo nekoliko manj.

Prvo tekmo je zakoličil sicer njen najboljši strelec Charles Jenkins s košem in dodatnim prostim metom dve minuti pred koncem, ko je prednost znova narasla na 11 točk (70:59).

Savović nezgrešljiv z linijer prostih metov

Tekmo med Budućnostjo in Cedevito je odločila mirna roka krilnega centra Borisa Savovića, ki je v končnici zadel štiri proste mete.

Prvi polčas je sicer minil bolj v znamenju Cedevite, ki je dvakrat vodila že za 9 točk, a so jo domači vselej ujeli. V drugem delu igre se je tudi dvorana Moraća dodobra napolnila in do konca nudila več kot solidno podporo varovancem Igorja Jovovića.

Končnica je bila infarktna, saj je Cedevito s trojko po zaostanku za 4 točke dobro minuto pred koncem v igro vrnil Marko Tomas, 9 sekund pred koncem pa je z uspešnim metom izza črte Zagrebčane celo v vodstvo popeljal Fran Pilepić (81:80). V zadnjem napadu Črnogorcev je žogo vzel Omar Cook in dodobra premešal gostujočo obrambo, podal do Savovića, nad katerim je bila storjena osebna napaka. Dve sekundi do konca je zadel oba prosta meta, skupno jih je metal 11/12 in Budućnosti priboril vodstvo z 1:0 v zmagah. Ravno Savović je bil z 20 točkami prvi strelec tekme, predtem pa je blestel JR Reynolds, skupno 17 točk.

ABA Liga, polfinale, prvi tekmi

Torek, 14. april:
CRVENA ZVEZDA
– Partizan 73:64 (24:13, 14:18, 17:21, 18:12)
(Jenkins 19, Kalinić 13, … Blažič 8, 3 skoki in ukr. žoga v 25 minutah; Mačvan 12, Pavlović in Milosavljević po 11, Murić 9 in 3 skoki v 26 minutah)

BUDUĆNOST – Cedevita 82:81 (20:23, 19:21, 20:16, 23:21)/1:0/
(Savović 20, Reynolds 17; Babić 14, Tomas 13)

// – igra se na 3 zmage po sistemu 2-2-1, drugi tekmi bosta v sredo, tretji pa v soboto