Črnogorsko-hrvaška naveza vodila Orlando do zmage nad Chicagom

V Ligi NBA je bilo v sredo na sporedu 11 tekem. San Antonio Spursi so si z zmago nad Detroit Pistonsi (97:81), kot drugo moštvo v ligi, zagotovili nastop v končnici. Po lestvici vzhodne konference še naprej tonejo Chicago Bullsi, ki so doživeli poraz proti Orlando Magicom. Razigrana sta bila Nikola Vučević in Mario Hezonja.

Črnogorsko-hrvaška naveza je skupaj dosegla 45 točk – Vučević jih je dosegel 24, Hezonja pa jih je dodal 21, kar je njegov nov rekord kariere. Orlando je Chicago premagal s 102:89, Bikom tako zadal četrti zaporedni poraz in jih pahnil na 10. mesto Vzhoda.

Hezonja je tekmo odlično začel in že v uvodnih osmih minutah tekme dosegel 10 točk, po 10 minutah prve četrtine pa je Orlando že vodil s 14 točkami razlike. Po prvem polčasu je bilo 60:50 za domače moštvo, v zadnjo četrtino pa so igralci Orlanda odnesli 17 točk naskoka. Zmaga moštva iz Floride tako nikoli ni bila ogrožena. Pri Chicagu je Derrick Rose vknjižil 16 točk, vse je dosegel v uvodnih dveh četrtinah, Pau Gasol pa je dosegel 12 točk.

V Los Angelesu so bili obiskovalci tekme med Los Angeles Clippersi in Oklahomo City Thunder, priča izjemni tekmi med dvema najboljšima moštvoma zahodne konference. OKC je na tekmi vodil že z več kot 20 točkami razlike, na začetku zadnje četrtine celo s 17 točkami razlike, a so se Clippersi vrnili v igro, in na koncu slavili zmago s 103:98.

Odločilen je bil delni izid 24:4 v roku sedmih minut v zadnji četrtini, med katerim so borbeni Clippersi izsilili kar pet izgubljenih žog Oklahome City. V končnici se je pri prostih metih roka zatresla še Kevinu Durantu, po zgrešenem metu Jamala Crawforda pa je nerezonski met za tri točke zgrešil Russell Westbrook. Zmago moštva iz Mesta angelov je potrdil JJ Redick. Durant je tekmo zaključil s 30 točkami in 11 skoki, na drugi strani sta Chris Paul (21 točk, 13 podaj) in DeAndre Jordan (20 točk, 18 skokov) vknjižila dvojni dvojček.

Le dve moštvi sta si zaenkrat že zagotovili mesto v končnici v tej sezoni. To sta Golden State Warriors in San Antonio Spurs, ki so v sredo na domačem parketu premagali Detroit Pistonse s 97:81. Za Ostroge je bila to 29. zaporedna domača zmaga, v končnici pa bodo zaigrali še 19. zapored.

Znova sta blestela Kawhi Leonard s 27 točkami, šestimi skoki in petimi podajami, ter LaMarcus Aldridge s 23 točkami in 10 skoki. Prav Aldridge in Tim Duncan, ki je k zmagi prispeval 12 točk, sta odlično zaustavila centra Detroita, Andreja Drummonda, ki je dosegel le devet točk in zbral 14 skokov. Dvoboj so igralci San Antonia odločili na začetku tretje četrtine, ko so z nizom 12:2 najprej pobegnili Detroitu, nato pa vodstvo vztrajno višali do konca tekme.