Clippersi izsilili sedmo tekmo, počitnice za Chicago in Atlanto

Dve šesti tekmi sta bili za domači ekipi odločilni za izpad iz letošnje končnice lige NBA. Tudi na tretji tekmi so bili domači košarkarji podaljšanji, vendar se bo zaradi vodstva Utaha v seriji igrala sedma odločilna tekma v Los Angelesu.

Washington je po zaslugi odličnega Johna Walla, ki je dosegel 42 točk, od tega 19 v zadnji četrtini, na gostovanju premagal Atlanto in se uvrstil v konferenčni polfinale. Bradley Beal jih je dodal 31, gosti pa so sredi tretje četrtine vodili že za 22 točk. Sledil je zadnji poskus Atlante, da se približa in poskuša izsiliti še sedmo tekmo, toda odlični Wall v zadnji četrtini ni dovolil, da bi prišlo do popolnega preobrata. Ključna je bila predvsem blokada Dennisu Schroderju za znižanje vodstva Washingtona samo na točko in na drugi strani takoj dosežen koš.

Za Atlanto je Paul Millsap dosegel 31 točk.

Washingotn se bo v polfinalu vzhodne konference pomeril z Bostonom.

Boston je po zaostanku 0:2 na začetku serije dobil naslednje štiri dvoboje in se relativno gladko uvrstil v polfinale, predvsem na zadnji tekmi se je pokazala velikanska prednost v kakovosti zasedb. Igra Chicaga je na zadnjih tekmah spet spominjala na njihovo igro iz druge polovice rednega dela, ključna pa je bila poškodba Rajona Ronda na drugi tekmi, po kateri Chicago ni več zmogel parirati raznovrstni igri Bostona.

Ob polčasu je bilo 13 točk prednosti za Boston, po treh četrtinah pa že 29 in tekma je bila odločena. Za Boston je Avery Bradley dosegel 23 točk, Gerald Green 16. Nihče razen Beala na parketu od igralcev Bostona ni preživel več kot 30 minut, kar kaže na neizenačenost tekme.

Jimmy Butler je dosegel 23 točk, Brook Lopez pa je še kot edini igralec Bikov z desetimi točkami presegel dvomestno število točk. Dwayne Wade je dosegel 2 točki.

Los Angeles Clippersi so poskrbeli za edino sedmo tekmo v prvem krogu letošnje končnice. Odlični Chris Paul je z 29-imi točkami in osmimi asistencami poskrbel, da se bo serija odločala na Paulovem domačem parketu. DeAndre Jordan je dosegel 13 točk in imel 18 skokov.

Clippersi so si odločilno prednost začeli nabirati v tretji četrtini, ko so vodili za 10, navkljub mini seriji Gordona Haywarda, ki je na tekmi dosegel 31 točk, pa se niso več uspeli povsem približati oziroma ponovno prevzeti vodstva. George Hill je dosegel 22 točk.

Golden State bo svoje tekmece tako dobil v nedeljo.