Cleveland z rekordno zmago nadaljuje z nizom zmag v končnici

Cleveland Cavaliersi nadaljujejo s svojo dominacijo v končnici. Na prvi tekmi konferenčnega finala vzhoda so s 115:84 premagali Toronto Raptorse, in zabeležili že deveto zaporedno zmago v končnici v tej sezoni. Cavsi so prva ekipo po San Antonio Spursih leta 2012, ki jim je uspelo končnico začeti z devetimi zaporednimi zmagami – Ostroge so takrat nanizale deset zmag.

Večino dela so Cavaliersi napravili že v prvem polčasu, ko so iz igre metali kar 67-odstotno, v drugi četrtini pa igralcem Toronta dovolili, da dosežejo le 16 točk. Razigran je bil LeBron James, ki je zadel prvih devet metov iz igre, in tekmo zaključil pri 24 točkah in šestih skokih. Najboljši strelec aktualnih podprvakov Lige NBA je bil Kyrie Irving s 27 točkami. Zmaga z 31 točkami razlike je najvišja v zgodovini franšize v končnici.

Toronto, ki je imel po nedeljski zmagi na sedmi tekmi konferenčnega polfinala proti Miami Heat le dan za pripravo na Cleveland Cavalierse, so zaigrali zelo neagresivno. DeMar DeRozan (18 točk) in Kyle Lowry (osem točk) se nista dokopala niti do enega prostega meta, medtem, ko sta jih v nedeljo skupaj zmetala 18.

Popravni izpit bo imel Toronto že v četrtek, znova v Clevelandu. Z zmago bi bili Cavsi že na pol poti v drugi zaporedni veliki finale.

Liga NBA, finale zahodne konference, 17. 5.

CLEVELAND – Toronto 115:84 (33:28, 33:16, 29:23, 20:17) [1:0]
(Irving 27 (5 podaj), James 24 (6 skokov); DeRozan 18 (5 podaj), Biyombo 12)

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme.