Cleveland s 50. zmago do zmage v Centralni diviziji, Charlotte šokiral Spurse

V Ligi NBA so si košarkarji Cleveland Cavaliersov z zmago nad Denver Nuggetsi, s 124:91, že zagotovili naslov zmagovalca Centralne divizije. Izdatno je k temu pripomogel prvi zvezdnik moštva LeBron James, ki je s 33 točkami, 11 podajami in 11 skoki vknjižil svoj 41. trojni dvojček kariere.

James je že v prvi četrtini dosegel 17 točk, in pomagal Clevelandu, da si ustvari naskok 19 točk. Vodstvo je tekom tekme naraslo že na visokih 36 točk, na koncu pa so Cavsi zanesljivo zabeležili 50. zmago sezone. JR Smith je dodal 15, Channing Frye pa je za Cleveland, ki je igral brez Kevina Lovea, dosegel 14 točk. Pri Denverju je s 27 točkami blestel novinec Will Barton.

Presenetljiv poraz so na gostovanju pri Charlotte Hornetsih doživeli San Antonio Spursi, ki so še preko vikenda premagali najboljše moštvo v tej sezoni, Golden State Warriorse. Na začetku druge četrtine so Ostroge vodile že s 30:7, na koncu pa morale priznati poraz Charlotteu, ki je slavil zmago z 91:88.

Charlotte Hornetsi so postali prva ekipa v eri Tima Duncana (od leta 1997), ki je proti San Antoniu nadoknadila 23 točk zaostanka. Ključna za zmago Sršenov sta bila Jeremy Lin, ki je 15 od svojih 29 točk dosegel v zadnji četrtini, in Courtney Lee, ki je 14 od svojih 17 prispeval v tretjem delu igre. Spursi so imeli v končnici tekme dvakrat priložnost, da rezultat izenačijo, a sta Danny Green in Patty Mills oba zgrešila met za tri točke.

Chicago Bullsi so v United Centru premagali Sacramento Kingse (109:102), in tako nadaljujejo z bojem za mesto v končnici v vzhodni konferenci. Biki (36/33) so dobili tri zaporedne tekme, pred devetouvrščenimi Detroit Pistonsi (35/32), pa imajo majhno prednost in trenutno držijo osmo mesto, zadnje, ki še vodi v končnico. Ključ do zmage je bil niz desetih zaporednih točk v zadnji četrtini, s katerim je Chicago zaostanek petih točk pretvoril v naskok s petimi točkami razlike. Derrick Rose in Taj Gibson sta oba dosegla po 18 točk, Doug McDermott jih je dodal 16, povratnik po poškodbi, Pau Gasol, pa je vknjižil 14 točk in 14 skokov.