Cleveland in Utah do izenačenja, Houston zlahka

Večer v ligi NBA je poleg treh tekem prvega kroga končnice zaznamovala predvsem novica o smrti žene Gregga Popovicha, ki je izgubila boj po dolgotrajni bolezni. Celotna liga se je odzvala na novico s sožaljem in dobrimi željami legendarnemu trenerju in celotni njegovi družini ter organizaciji San Antonio Spurs.

Na igrišču pa so potekali dvoboji v Clevelandu, Houstnu in Oklahomi.

LeBron James je dosegel prvih 16 točk za svojo ekipo, skupaj 46, ter praktično lastnoročno poskrbel, da je Cleveland vendarle prišel do izenačenja v seriji z Indiano.

Cleveland je po izjemni začetni seriji Jamesa prišel že v prvi četrtini do prednosti 18 točk, ki je bila tudi najvišja na tekmi. Indiana se ni predala in vztrajno topila zaostanek, pred koncem tekme pa nekajkrat imela priložnost, da se povsem približa, Victor Oladipo je imel tudi možnost, da minuto pred koncem s trojko izenači rezultat.

Tudi tokrat pretirane pomoči s strani soigralcev James ni imel, dva soigralca sta presegla mejo desetih točk – Kevin Love 15, Kyle Korver, ki je tekmo začel v prvi peterki, 12.

Za Indiano, ki bo zdaj gostila naslednji dve tekmi, je Oladipo dosegel 22 točk, Myles Turner jih je dodal 18.

Ekipa Utah Jazz je prišla do prve zmage in izenačila rezultat na 1:1. Pri Oklahomi je malo ‘zatajila’ velika trojka, nihče namreč ni presegel meje dvajsetih točk – Westbrook je dosegel 19 točk, Paul George 18, Anthony 17. Za Utah je novinec Dennis Mitchell dosegel 28 točk, samo v zadnji četrtini 13.

Houston je po dokaj težki zmagi na prvi tekmi tokrat relativno lahko prišel do vodstva 2:0, navkljub nekoliko rezerviranem večeru Jamesa Hardna – dosegel je zanj skromnih 12 točk. Chris Paul je dosegel 27 točk, Gerald Green jih je dodal 21. Pri Minnesoti je Nemanja Bjelica dosegel 16 točk.