Cleveland in Houston poravnala na 1:1 (VIDEO)

Cleveland Cavaliers so po porazu na prvi tekmi serije tokrat s 106:91 na domačem parketu ugnali Chicago in izid v zmagah izenačili. Nekaj podobnega je uspelo tudi Houstonu, ki je s 115:109 ugnal Clipperse.

Cleveland je na drugi tekmi spet pokazal svoj pravi obraz in brez večjih težav ugnal Chicago. Vrnil se je naglavni trak LeBrona Jamesa in s tem tudi njegova agresivnost. “Odločil sem se, da mu dam priložnost. Potrebno se je bilo vrniti v serijo,” je razložil strelec 33 točk. Domačini so stabilne temelje za zmago postavili že na samem uvodu, v prvi četrtini je namreč prednost znašala zajetnih 22 točk in se do konca ni pretirano zmanjšala.

Rockets so trdovratnega nasprotnika strli šele v zadnji četrtini, pred katero so zaostajali za 2 točki. Glavni ključ do zmage je bil prvi zvezdnik ekipe James Harden, ki je v tem obdobju dosegel kar 16 izmed svojih 32 točk. “Moja ekipa se je trdo borila in bilo je na meni, da jo povlečem naprej,” je dejal najboljši strelec domačih. Gostje, tudi tokrat so nastopili brez Chrisa Paula, so po 9 zaporednih točkah minuto in pol pred koncem prednost stopili na vsega 3 točke, a je njihove upe dokončno polaganjem za 111:105 pokopal ravno Harden.

CLEVELAND CAVALIERS – Chicago Bulls 106:91 /1:1/
(James 33, Irving 21; Butler 18, Rose 14 in 10 podaj)

HOUSTON ROCKETS – La Clippers 115:109 /1:1/
(Harden 32, Howard 24 in 16 skokov; Griffin 34 in 15 skokov, Crawford 19)