Cleveland gladko, Golden State (ponovno) tesno

Golden State se je z veliko težavo izvlekel na domači tekmi proti Philadephiji, potem ko so zaostajali že za 16 točk. Tako so se Bojevniki za las izognili četrtemu zaporednemu porazu, največ zaslug za to pa ima Steph Curry, ki je 29. rojstni dan proslavil z 29 točkami.

Po slabem prvem polčasu je Curry presedel tretjo četrtino, v zadnjem delu tekme pa je zadel 5 trojk, odlično delo v obrambi pa je opravljal Draymond Green – zbral je 6 blokad in imel 4 ukradene žoge. Pri Philadelhiji je bil ponovno najboljši Dario Šarić s 25 točkami.

Prvaki iz Clevelanda so se znesli na igralci Detroita, zadeli so prvih deset metov za tri točke in že sredi druge četrtine vodili 60:33. LeBron James je dosegel svoj 51. trojni dvojček v karieri (16 točk, 11 skokov, 12 asistenc), z desetim v sezoni pa je postal prvi igralec v zgodovini franšize Clevelanda, ki mu je to uspelo. Skupaj so igralci Clevelanda dosegli 19 trojk. Dobra novica za Cleveland je tudi ta, da se jim utegne tekom serije štirih zaporednih gostovanj v ekipi pridružiti dolgo časa poškodovani Kevin Love. Pri Detroitu Beno Udrih ni igral.

Russel Westbrook je pri zmagi Oklahome v Brooklynu ponovno dosegel trojni dvojček, tokrat z izjemnimi 19 asistencami, kar ga je še bolj približalo k zgodovinskemu povprečju trojnega dvojčka skozi celotno sezono.

Indiana je nekoliko presenetljivo izgubila v New Yorku, Saša Vujačić ni stopil na parket, nocojšnji tekmec Miami Heat, New Orleans, pa je bil doma boljši od Portlanda.