Cleveland Cavaliersi z novo zanesljivo zmago izsilili sedmo tekmo!

V finalni seriji Lige NBA bomo po letu 2013 znova spremljali sedmo tekmo! Branilci naslova Golden State Warriorsi so namreč zapravili še drugo zaključno žogico za osvojitev naslova, zapravili vodstvo s 3:1 v zmagah, košarkarji Cleveland Cavaliers pa so z zanesljivo zmago na domačem parketu (115:101), izsilili odločilno sedmo tekmo!

Cleveland se je tako iz roba izpada in poraza v finalni seriji, povsem približal zapisu v zgodovino. Svojo sezono so Cavsi rešili še drugič v štirih dneh, skušajo pa postati prva ekipa v zgodovini, ki je nadoknadila zaostanek z 1:3 v zmagah.

Serija se zdaj seli nazaj v Kalifornijo, kjer bo v Oaklandu v nedeljo na sporedu sedma tekma.

Golden State Warriorsi, v rednem delu sezone so s 73 zmagami postavili nov rekord Lige NBA, uvodni tekmi finalne serije pa dobili s kar 48 točkami razlike, so se tako znašli v resnično nezavidljivem položaju. Le en poraz so namreč oddaljen od tega, da bo ves njihov trud v rednem delu in končnici, povsem zaman, poleg tega pa se lahko v zgodovino zapišejo kot edina ekipa, ki je v finalu Lige NBA iz rok izpustila vodstvo s 3:1 v zmagah.

Tako kot na peti tekmi, je tudi na šesti neverjetno predstavo prikazal LeBron James. Svoj točkovni izkupiček iz Oracle Arene je izenačil, dosegel je namreč 41 točk, ob tem pa podelil še 11 podaj in zbral osem skokov. Kyrie Irving je dodal 23 točk.

Pri Golden Stateu je bil najboljši strelec Stephen Curry s 30 točkami, toda skozi celotno tekmo je imel dvakratni najkoristnejši igralec rednega dela sezone, težave s prekrški. Malo več kot štiri minute pred koncem tekme je tako dobil še svoj šesti, izključujoči prekršek, v jezi pa je v publiko vrgel svojo zaščito za zobe, in ob tem zadel enega izmed navijačev. Curry se je moškemu takoj opravičil, a zaradi celotno poteze je bil izključen, in je moral oditi v garderobo.

Konjeniki so dominirali praktično skozi celotno tekmo in vodili od začetka do konca. Prvo četrtino so začeli silovito in jo dobili z 20 točkami razlike, med tekmo pa je njihov naskok narasel že na 24 točk. Golden Stateu je v zadnjem delu igre sicer uspelo zaostanek zmanjšati na sedem, a vajeti je v svoje roke vzel LeBron James in v zadnji četrtini dosegel 14. Dvakratni prvak Lige NBA je igrišče ob koncu tekme zapustil ob stoječih ovacijah izjemne publike v Quicken Loans Areni.

Te je ob prihodu na igrišče doživel tudi novinar in reporter Craig Sager, ki je prvič v svoji karieri deloval na finalni tekmi Lige NBA. Sager, ki se zadnjih nekaj let bori z levkemijo, že 34 let poroča iz roba igrišča na tekmah Lige NBA za televizijsko mrežo TNT, zahvaljujoč unikatnemu partnerstvu z ESPN-om, pa je lahko tokrat svoje izjemno košarkarsko znanje in unikaten stil oblačenja kazal tudi na finalu Lige NBA.

Liga NBA, finale, 6. tekma, 16. 6.:

CLEVELAND – Golden State Warriors 115:101 (31:11, 28:32, 21:28, 35:30) [3:3]
(James 41 (11 podaj, 8 skokov), Irving 23; Curry 30, Thompson 25)

[] – V oglatem oklepaju je zapisan rezultat v zmagah. Igrajo na štiri dobljene tekme po sistemu 2-2-1-1-1.