Cilj Jamesa in Cavaliersov tudi v novi sezoni osvojitev naslova NBA prvaka

V Ligi NBA je bil ponedeljek rezerviran za druženje ekip z mediji. Pred mikrofone so tako stopile vse ekipe, ki se bodo tudi letos potegovale za naslov prvaka Lige NBA. Veliko pozornosti so ameriški mediji namenili predvsem Cleveland Cavaliersom, ki so morali v minuli sezoni v velikem finalu priznati premoč Golden State Warriorsem.

Največ novinarjev je bilo seveda zbranih okoli prvega zvezdnika Cleveland Cavaliersov, LeBrona Jamesa, ki je minulo sezono še četrtič v karieri zaključil s porazom v velikem finalu.

»Kar se je zgodilo minulo sezono, je v preteklosti,« se je na sezono 2014/15 ozrl James, ki je v velikem finalu odigral sijajno. Z neverjetnim povprečjem 35,8 točk, 13,3 skokov in 8,8 podajami na tekmo, se je dokončno postavil ob bok največjim velikanom Lige NBA, a še vedno mu v Cleveland ni uspelo pripeljati tako željenega naslova prvaka.

»Gradimo lahko na kemiji iz prejšnje sezone, ne moremo pa graditi ekipe na podlagi uspeha. Še vedno je glavni cilj osvojiti naslov NBA prvaka.«

James je edina naslova osvojil v dresu Miami Heat, in sicer v letih 2012 in 2013, ko je bil tudi izbran za najkoristnejšega igralca finala.

Prosto poletje in poraz v finalu, sta Jamesu služila kot velika motivacija. V septembru je tako štirikratni najkoristnejši igralec rednega dela, v dvorani treniral kar trikrat na dan, pet dni na teden.

»Ne bom vam razkril, kaj vse sem počel, toda poleti sem še izboljšal nekatere aspekte moje igre. Moj režim treniranja je bil resnično nor.«

V dosedanji karieri je James že šestkrat nastopil v velikem finalu Lige NBA, osvojil pa le dva prstana. Za primerjavo, tudi Michael Jordan je v finalu nastopil šestkrat, in bil šestkrat prvak. Jamesa so tako povprašali, kakšen razplet njemu bolj ustreza – poraz v finalu, ali to, da se njegova ekipa sploh ne uvrsti v končnico.

»Pošteno vprašanje. Izbral bom bolečino poraza pri boju za naslov.«

Veliko se je lani že na začetku sezone govorilo o odnosu med Jamesom in glavnim trenerjem Cavaliersov, Davidom Blattom, ki je prvič okusil intenziteto treniranja ekipe v Ligi NBA. Zanimive so bile predvsem situacije, ko se je zdelo, da James Blatta s svojim odnosom ne spoštuje pred ostalimi soigralci, in v javnosti so po porazu v finalu začele krožiti govorice, da se James želi Blatta znebiti. Na medijskem dnevu je Blatt vse te govorice zanikal: »Govorimo o treniranju enega od največjih igralcev v zgodovini košarke. Najino razmerje se še vedno razvija.«

V končnici sta sezono predčasno končala Kevin Love in Kyrie Irving. Love se je poškodoval že v seriji prvega kroga proti Boston Celticsom, Irving pa je poškodbo kolena staknil na prvi tekmi finalne serije z Golden State Warriorsi.

»Ni še znano, kdaj se bosta Kevin in Kyrie vrnila. Videli bomo, kako napredujeta, iz dneva v dan,« je zbranim medijem povedal generalni manager Cavsov, David Griffin.

Na medijskem dnevu pa je v Clevelandu manjkal Tristan Thompson. Mladi center, ki je poleti postal prosti igralec, se namreč z vodstvom kluba še vedno ni dogovoril za nadaljnje sodelovanje. Griffin se vprašanju o Thompsonu seveda ni uspel izogniti: »Želimo si, da Tristan ostane v ekipi. Veselimo se tega, da bomo še naprej sodelovali z njim, ne glede na to, v kakšni obliki bo to sodelovanje.«