Cibona trdi, da je bila okradena v Rusiji

Rubrika: Eurocup

Cibona je po dramatični končnici ostala brez finalnega turnirja Fibinega pokala EuroCup. Ruski Enisej je bil danes z 82:78 boljši od Volkov.

Pred tem si je napredovanje na F4 zagotovil že francoski Elan Chalon, ki je izločil ukrajinski Khimiki. O dveh dodatnih potnikih pa bodo odločali Antwerpen in Varese ter Maccabi in Frankfurt.

Fiba EuroCup, četrtfinale, 3. tekma, 31.3.
ENISEJ – Cibona 82:78 (2:1 v zmagah)
(Kennedy 23, Zakharov 14, James 12; Florence 17, Siriščević 14, Žižić Ant. 12)

Zmeden zaključek

V končnici je Nik Slavica zadel za 78:78, za tem pa so „cibosi“ ustavili napad Rusov, za katere je Tony Taylor zadel oba prosta meta (80:78). Ante Žižić in Ivan Siriščević se nista dobro razumela v zadnjem napadu, žoga je končala v avtu. Za konec je Filip Krušlin naredil še osebno napako, sodniki pa so jo ocenili kot nešportno. Rusi so potrdili pot na F4.

Sporno sojenje

„Čestitam mojim igralcem. Borili so se do konca, ne glede na pogoje, v katerih smo igrali. V zadnjih petih minutah so imeli poklonjenih deset prostih metov. Spet smo težko oškodovani. A to tako pač je. Bili smo blizu, a to je košarke. Na parketu so se dogajale sporne stvari,“ je za Index.hr potek in izplen tekme komentiral trener Cibone Damir Mulaomerović.

Statistika pove, da so Rusi metali 32 prostih metov, Cibona pa 21. V zadnji četrtini so imeli košarkarji Eniseja na voljo 11 prostih metov.