Chicago v čustveni tekmi edini od gostov z zmago

V noči na ponedeljek je v ligi NBA igralo še preostalih osem moštev, ki so se uvrstili v končnico. Na treh tekmah so slavili domačini, edino gostujočo zmago je dosegel Chicago proti Bostonu.

Washington je doma po odlični tretji četrtini premagal Atlanto. John Wall je dosegel rekord kariere v končnici z 32-imi točkami, Bradley Beal jih je dodal 22, Markieff Morris pa v svoji prvi tekmi končnice (po 448 odigranih tekmah v rednem delu) 21.

V tretji četrtini, ki jo je Washington dobil za 10, je John Wall dosegel 15 točk. Po trojki Otta Porterja je Washington v tretji četrtini prešel v vodstvo 53:52 in vodstva ni več spustil iz rok.

Pri Atlanti je bil najbolj razpoložen Dennis Schroder s 25-imi točkami, Paul Millsap jih je dodal 19, Washington oz. Marcin Gortat pa je odlično zaustavil Dwighta Howarda, ki je dosegel samo sedem točk, imel pa je 14 skokov.

V Oaklandu so gledalci spremljali eno boljših tekem v dosedanjem delu končnice. Domačini so se uspeli odlepiti od tekmeca šele v zadnji četrtini, skozi celotno tekmo pa sta bila odlična CJ McCollum in Damian Lillard, ki sta skupaj dosegla 75 točk, McCollum 41, Lillard pa 34. Skupaj sta iz igre vrgla kar 54-krat.

Navkljub odlični predstavi omenjenega branilskega para so imeli igralci Golden State-a vseeno odgovor – najbolj se je v svoji prvi tekmi v končnici v novem dresu izkazal Kevin Durant z 32 točkami, Steph Curry jih je dodal 29. Raznovrstno igro je ponovno prikazal Draymond Green, ki je dosegel 19 točk, 12 skokov, devet asistenc in imel pet blokad.

Golden State je igral brez poškodovanega Matta Barnsa, Portland pa brez Jusufa Nurkića.

Zelo čustveno tekmo so gledalci spremljali v Bostonu. Za domače je samo dan po tragični nesreči, v kateri je umrla njegova sestra, zaigral Isaiah Thomas. Navkljub vsemu je bil eden boljših posameznikov na igrišču, dosegel 33 točk, kar pa je bilo premalo za ‘national TNT’ Chicago.

Jimmy Butler je s 30-imi točkami, od tega jih je dosegel 23 v drugem polčasu, in devetimi skoki, predvsem pa z desetimi zaporednimi točkami v zadnji četrtini, ko so si Biki priigrali nekaj točk (odločilnega) naskoka, poskrbel za zmago gostov. Izdatno pomoč je imel predvsem s klopi Bikov, k je bila boljša od domače 35:22.

Chicago je imel premoč v skoku, 32:16 samo v prvem polčasu, na koncu 53:36.

Na četrti tekmi je Houston nekoliko lažje od pričakovanj prišel do zmage proti Oklahomi. James Harden je dosegel 37 točk (imel tudi 9 asistenc), na drugi strani pa njegov glavni konkurent v boju za MVP rednega dela Russel Westbrook ‘samo’ 22 (poelg tega še 11 skokov in 7 asistenc).

Do polčasa je bila tekma izenačena, potem pa je Houston začel večati razliko, pet minut do konca tekme je znašala že 110:80 in tekma je bila seveda odločena, priložnost so na koncu dobili igralci s klopi v obeh ekipah.